Зімбабве запроваджує заборону на імпорт зерна та олійних культур
З 1 квітня 2026 року переробники зерна, олійних культур та продуктів їх переробки в Зімбабве будуть зобов’язані закуповувати щонайменше 40% своїх потреб на місцевому ринку, а з 1 квітня 2028 року імпорт цих продуктів буде повністю заборонений. Такі зміни передбачені Статутним інструментом 87 від 2025 року, опублікованим Міністром земель, сільського господарства, рибальства, водних ресурсів та розвитку сільських територій Зімбабве, доктором Анксіусом Масукою, відповідно до Закону про Орган сільськогосподарського маркетингу.
Згідно з новими правилами, імпорт зерна, олійних культур та продуктів їх переробки дозволяється лише за контрактами у випадках нагальної потреби. Якщо імпортна ціна буде нижчою за місцеву, різниця спрямовуватиметься до Сільськогосподарського оборотного фонду. З 1 квітня 2026 року переробники повинні забезпечити щонайменше 40% річних потреб за рахунок місцевих ресурсів, а з 1 квітня 2028 року – 100%.
Ці заходи впроваджуються на тлі зростання виробництва зернових фермерами Зімбабве завдяки співпраці між урядом, приватним сектором та аграріями. Цього сезону країна виробила 2,2 мільйона тонн зерна, що повністю покриває внутрішні потреби, а також отримала надлишок у 812 000 тонн.
Крім того, у Зімбабве очікується збір 600 000 тонн озимої пшениці цього сезону, що ще більше зміцнює продовольчу безпеку країни та підтримує стратегію уряду щодо розвитку місцевого сільського господарства.
Подальший розвиток зернового та олійного ринків України і країн Чорноморського регіону буде в центрі уваги конференції BLACK SEA GRAIN. KYIV, яка відбудеться 22–23 квітня в Києві. Подія зосередиться на стратегічних векторах розвитку агросектору до 2030 року, зокрема інвестиціях, енергонезалежності, переробці та експорті високотехнологічної продукції.
Долучайтесь до стратегічних дискусій і нетворкінгу з лідерами галузі, щоб отримати актуальну аналітику, знайти нові можливості для бізнесу та налагодити партнерства з ключовими гравцями ринку.
Читайте також
Invest in the Best: що приваблює інвесторів в агро сьогодні
В Україні створять інтегровану систему контролю та обліку полів
Індія може подвоїти квоти на експорт пшениці через рекордні запаси
Український соняшник дорожчає разом з олією і фрахтом
Виробництво пшениці в Пакистані оцінено на рівні 29,3 млн тонн
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом