Збільшення використання біодизелю піднімає споживання рослинних олій
Оскільки два найбільші покупці рослинної олії – Індія та Китай – добре забезпечені, попит у країнах призначення в даний час ведмежий, але спостерігачі за ринком сподіваються, що світове споживання рослинної олії в кінцевому підсумку зросте протягом року, частково завдяки зростанню цін на біодизельне паливо, в якому як сировину використовується олія.
“За чотирма основними рослинними оліями – пальмовою, соєвою, соняшниковою та рапсовою – ми вважаємо, що в 2022-23 роках споживання може збільшитися на 20 млн тонн, головним чином через збільшення промислового використання на 7 млн тонн”, – сказав Меда S&P Global.
На 2021-22 роки Зовнішньоекономічна служба США встановила світове споживання рослинної олії на рівні 203,9 млн. тонн, і очікується, що в 2022-23 роках вона зросте до 212,9 млн. тонн.
Великі виробники біодизельного палива та рослинних олій, такі як Індонезія та Бразилія, в даний час спільно з іншими країнами збільшують частку біодизельного палива, яке змішується з газойлем.
Дія мандата Індонезії на 35% змішування почалася в лютому, і ринки очікують, що цей мандат дозволить поглинути додаткові 2 млн тонн пальмової олії при обсягу виробництва близько 47 млн тонн цього року.
За оцінками Міністерства сільського господарства Індонезії та Індонезійської ради з пальмової олії або GAPKI, для виробництва біодизельного палива в країні було використано 9,6 млн. тонн пальмового масла – порівняно приблизно з 7,36 млн. тонн у 2020 році, коли нормативне співвідношення було встановлено на рівні 30%.
Тим часом Бразилія планує збільшити виробництво біодизельного палива на заправці щонайменше до 13% у березні з нинішніх 10%. Раніше очікувалося, що Бразилія введе 15% біодизельну суміш на заправці в 2023 році.
Щодо цін, то ф’ючерсний контракт на пальмову олію, за яким уважно стежать на товарній біржі Малайзії, може торгуватися в діапазоні від 4 400 до 4800 рінггіт за тонну (983,02 – 1072,39 долара США) наступного місяця, повідомив Бірен Вакіл. з Paradigm Commodity Advisors S&P Global за умови попиту Китаю.
Ф’ючерси на сиру пальмову олію досягли 4-місячного максимуму 3 березня на біржі деривативів Малайзії у Бурсі.
Читайте також
Ціни на часник злетіли через брак і вітчизняної, й імпортної продукції
USDA підвищив прогноз виробництва сої, але знизив прогноз урожаю ріпаку у 2024/25 МР
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Експорт зерна перевищив 19 млн тонн
Ціни на кукурудзу різко виросли після суттєвого зниження оцінки світових запасів у...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом