Збільшення прогнозів урожаю сої посилює тиск на ціни, зокрема і в Україні
В Бразилії на 11 квітня соя обмолочена на 84% площ (86% торік), а гарна урожайність дозволила підвищити прогнози виробництва. Агенція Conab прогнозує, що штат Ріу-Гранді-ду-Сул збільшить виробництво сої у порівнянні з минулим роком на 68% та стане другим за величиною виробником після Мату-Гросу, компенсувавши втрати від посухи у центрально – західних регіонах.
Наразі фермери Ріу-Гранді-ду-Сул на тлі низьких цін на сою продали лише 16% свого урожаю, тоді як зазвичай наприкінці квітня продано вже 40-45%.
Експерти компанії Cotrisal, яка працює з 11 тис фермерів регіону, пояснюють низькі продажі скороченням експортного попиту та вищими, ніж торік, запасами у виробників. Нагадаємо, що торік порти були перевантажені значними експортними обсягами сої та кукурудзи.
Агенція Safras & Mercado підвищила прогноз урожаю сої в Бразилії з 148,6 до 151,2 млн т на тлі високої урожайності у південних штатах.
У 2023/24 МР (станом на 11 квітня) США експортували лише 38 млн т сої із прогнозованих USDA 46,3 млн т (54,2 млн т у 2022/23 МР), що на 18,5% поступається торішнім темпам та посилює тиск на ціни.
Травневі ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго вчора впали на 1,4% до 425,6 $/т (-2% за тиждень) на тлі підвищення прогнозів урожаю у Південній Америці.
Президент аргентинської палати нафтової промисловості Ciara-CEC Густаво Ідігорас повідомив, що Аргентина завершує процедуру отримання сертифікатів для експорту соєвих продуктів до США, що опускає ціни на сою у США, тим більше що торік дозвіл на використання ріпакової олії з Канади для виробництва біодизеля суттєво обвалив котирування соєвої олії.
В Україні закупівельні ціни на сою з ГМО залишаються на рівні 400-410 $/т з доставкою до портів Чорного моря, але на тлі підвищення курсу долара до 39,59 грн/$ гривневі ціни виросли до 18300-18400 грн/т. Переробники підвищили ціни на 300-400 грн/т до 17300-17800 грн/т з доставкою на завод. Конкуренція між переробниками та експортерами посилилася, але вже у травні на світовий ринок вийде соєва продукція з Аргентини та Бразилії, що ускладнить експорт.
Ціни попиту на сою з доставкою до Італії залишаються на рівні 430-440 €/т DAP, але дорога логістика робить експорт недоцільним. Станом на 27 березня ЄС імпортував 9 млн т сої, зокрема 5 млн т з США, 2,5 млн т з Бразилії та лише 680 тис т або 11% – з України.
Читайте також
Світові агро лідери збираються на BLACK SEA GRAIN.EUROPE у Празі
Зеленський доручив підготувати довгострокову програму постачання продуктів харчува...
Парламент торік ухвалив 10 необхідних для аграріїв законів
Уряд удосконалив порядок використання коштів на розмінування агроземель
LNZ Group наступного сезону планує на третину збільшити площі під цибулею
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом