Заводи Ostchem збільшують виробництво добрив і знижують ціни

Джерело:  AgroPortal.ua
Ostchem

Азотний холдинг Ostchem збільшив потужності двох заводів з виробництва мінеральних добрив.

Як говориться у повідомленні компанії, Черкаський «Азот» збільшив потужність з 30 до 70%. На даний момент працюють цехи виробництва аміаку, аміачної селітри, карбаміду. Водночас «Рівнеазот» збільшив потужності до 50%, запустивши аміачний цех, цех аміачної селітри та ВАС.

Зазначається, що збільшення потужностей пов’язане насамперед зі сплеском сезонного попиту аграріїв на мінеральні добрива напередодні весняної посівної. Зокрема, заводи закривають нішу, утворену на тлі скорочення постачання мінеральних добрив імпортерами в Україну.

«Це планове зростання виробничого завантаження наших заводів. Ми збільшуємо потужності, щоб закрити попит з боку аграріїв, які всупереч усьому налаштовані успішно провести весняну посівну. Навесні вноситься понад 70% усіх добрив, лютий та березень — це пік попиту. Усі необхідні цехи працюють», — зазначив керівник азотного бізнесу Ostchem Сергій Павлючук.

Також у компанії уточнили, що з 1 лютого роздрібні ціни на найбільш затребувані мінеральні добрива без урахування доставки знизилися на 2 тис. грн — до 35 тис грн/т, на карбамід — до 36 тис. грн/т, ВАС — до 27 тис. грн/т. Зниження ціни на КАС склало 4 тис. грн, і сьогодні його можна придбати за 29 тис. грн за тонну продукції.

У компанії визнають, що аграрії не сформували достатній запас мінеральних добрив, адже до останнього моменту відкладають рішення про покупку. Таким чином пік попиту переноситься на грудень – березень, це означає, що навантаження на виробничі потужності Ostchem у цей період буде колосальним.

У 2022 році обсяг споживання добрив українським ринком становив: аміачна селітра — 1 млн т (імпорт — 330 тис. т); карбамід — 410 тис. т (імпорт — 225 тис. т); КАС — 580 тис. т (імпорт — 190 тис. т).

Для довідки: Ostchem – азотний холдинг Group DF, який об’єднує найбільших виробників мінеральних добрив в Україні. До нього входить «Рівнеазот», Черкаський «Азот», а також Сєвєродонецький «Азот» та «Стирол» (не працюють і перебувають на окупованих територіях).

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox