Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні падають через зупинення роботи терміналів в портах Чорного моря

Джерело:  GrainTrade
доллар

Україна у січні зменшила у порівнянні з груднем експорт агропродукції на 24% до 5,5 млн т, зокрема кукурудзи – на 27% до 2,6 млн т, пшениці – на 19% до 1,3 млн т, внаслідок навмисного блокування російськими інспекторами огляду судів та відсутності енергопостачання в портах Чорного моря протягом останніх 10 днів через обстріли енергетичної інфраструктури Одеси.

На цьому тлі закупівельні ціни на кукурудзу в чорноморських портах впали з 210-212 $/т до 200-205 $/т, оскільки додаткові витрати трейдерів на простої судів, що очікують в чергах на огляд, виросли до 30-40 $/т.

Так, на тендері в Єгипті ціна української кукурудзи, завантаженої на судно, склала 308 $/т FOB, хоча зараз закупівлі ідуть з розрахунку 225-245 $/т FOB.

Державний єгипетський оператор GASC шляхом прямої угоди придбав у компанії Egyptian African Co. дві партії української кукурудзи по 30 тис т з поставкою у лютому – березні за ціною 308 $/т FOB + фрахт 15 $/т = 323 $/т CFR.

Державна агенція Алжиру ONAB придбала на міжнародному тендері 30 тис т імовірно аргентинської кукурудзи з поставкою у березні за ціною 339 $/т C&F.

Дощі, що пройшли в Аргентині минулого тижня, покращили стан пізніх посівів кукурудзи у центральних регіонах. Зараз у середньому або поганому стані знаходяться 15% посівів, а не 35%, як раніше. Опади, які очікуються цього тижня, можуть покращити потенціал урожаю кукурудзи, хоча напередодні виходу звіту USDA аналітики знизили прогноз виробництва кукурудзи в Аргентині на 3,5 млн т, внаслідок чого світові запаси скоротяться на 1,5 млн т до 294,5 млн т.

Березневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго торгуються по 266 $/т, майже не змінившись за тиждень, але низькі темпи експорту з США посилюють тиск на ціни, особливо на тлі покращення погоди в Аргентині.

За тиждень 27 січня – 2 лютого експорт кукурудзи з США зменшився на 13% до 480 тис т, що на 55% поступається відповідному торішньому показнику. Загалом у сезоні відвантажено 12,5 млн т, що на 33% поступається торішнім темпам.

В Україні залишаються незібраними 9% посівів кукурудзи, якість якої внаслідок січневої відлиги буде, імовірно, незадовільною. Тому ринок очікує оновленого прогнозу USDA для України.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!