Заборона Туреччини на імпорт пшениці спровокувала обвал фрахтових ставок з російських портів
Заборона Туреччини на імпорт пшениці, оголошена 6 червня, викликає побоювання щодо пожвавлення чорноморського ринку напередодні нового зернового сезону, повідомляє ASAP Agri.
росія та Україна були основними постачальниками зерна до Туреччини, де на першу припадає близько 70% усього імпорту пшениці в країну. Таким чином, цей вантажний потік також був основним драйвером фрахтового ринку Азовського моря, і припинення цих поставок спровокувало обвал фрахтових ставок з російських портів.
«За чутками, з моменту оголошення заборони фрахт суден типу «море-річка» з Азова в Мармару впав приблизно на 3-5 $/т. Таке падіння фрахтових ставок у регіоні звужує доходи судновласників, які працюють у російських портах, до тих, які вони могли б отримати, працюючи в інших портах Чорного моря», — зазначають аналітики.
Фрахт з басейну Азовського моря останнім часом залишається найпривабливішим для судновласників у Чорному морі. У червні деякі арабські компанії почали переорієнтовувати свої судна з російських портів на тлі значного падіння ставок на чорноморському ринку.
Через крах ринку Азовського моря все більше власників суден, які працюють у регіоні, почали шукати можливості в альтернативних чорноморських портах. Ця тенденція викликає помітний приплив тоннажу 3-6 тис. т на ринок Чорного моря, таким чином затьмарюючи будь-яке значне підвищення фрахтових ставок у сегменті костерів з початком нового сезону.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Заблоковані судна «Нібулону» вийшли з портів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом