За 3 місяці цього літа Україна експортувала лише 12 тис. тон добрив

Джерело:  Інфоіндустрія
удобрения
Основний імпорт складався із поставок карбаміду в Румунію. Черкаський Азот зумів поставити 9150 тон продукції. Відомо що експортні ціни були досить низькі, попередні розрахунки складають 382 дол. США/т, DAP, в серпні ціна зросла до 400 дол. США/т, DAP.

Для України це вигідний рівень цін, адже газ значно дешевший ніж в Румунії та інших державах ЄС.  Головним обмежувальним фактором є транспортна інфраструктура – добрива конкурують з зерном при експорті. Експорт можливий тільки залізничними шляхами.

Цікаво, що крім карбаміду Україна постачала КАС. Покупцем була Литва, яка сама багато КАС експортує до нашої держави. Імпорт КАС-32 протягом літа склав 14570 тон, з Литви 1311 тон, розрив ціни склав понад 100 дол. США/т при схожих умовах поставки. Ціна при експорті в серпні склала 244-246 дол. США/т, ДАП-Клайпеда, а при імпорті – 329 дол. США/т, FCA-Литва (ACHEMA).

Звичайно, проводячи аналогії із експортом зерна до країн ЄС, в таких умовах Литва може розцінювати подібний експорт як демпінг на ринку КАС. Тож до дешевого зерна в списку експорту додалася дешева карбамідно-аміачна суміш. Звісно, що обсяг експорту КАС лише 2600 тон, а імпорту 14500 тон.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!