З початку січня залізниці України навантажили майже 2 млн тонн зернових вантажів
За 21 добу січня 2018 року залізниці України навантажили 1,9 млн тонн зерна та зернових вантажів. Найбільша частка зернових спрямована до портів Одеси та Миколаєва – наразі на Одещині знаходиться 4000 вагонів спрямуванням на порти, що становить 39% від парку зерновозів власності ПАТ «Укрзалізниця».
Однак з початку січня значно погіршилася ситуація з вивантаженням зернових вантажів портовими елеваторами, що призводить до простоїв зерновозів та скупчення завантажених вагонів на підходах та на коліях станцій.
Так, по станції Чорноморськ-Порт (одержувач СП ТОВ «Трансбалктермінал») щодоби залишаються невивантаженими в середньому 200 вагонів; на станції Одеса-Порт (одержувач ПрАТ «Укрелеваторпром») – 40 вагонів; також на станції Одеса-Порт (одержувач «Старий Елеватор») – залишок 60 зерновозів.
Нерідко вагони затримуються через неякісний вантаж, що не може пройти санітарно-епідеміологічний контроль. Наприклад, на станції Чорноморська (ТІС) затримано 300 зерновозів із неякісним зерном для ТОВ «Трансінвестсервіс» і 100 зерновозів для ТОВ «Боріваж».
На станції Миколаїв-Вантажний (одержувач ТОВ «Грінтур») простоюють в очікуванні судна 150 дефіцитних вагонів-зерновозів.
У таких ситуаціях залізничникам доводиться вводити конвенційні заборони на навантаження зернових у напрямках станцій, що не повертають вагони вчасно. Так, 5 січня 2018 року були введені дві такі заборони призначенням на станції, де складається найбільш незадовільна ситуація з вивантаження – на станцію Чорноморськ-Порт-Екс. (на адресу ТОВ «Трансбалктермінал») та на станцію Одеса-Порт- Ексорт ( ПрАТ «Укрелеваторпром»).
Читайте також
Сергій Феофілов: Українська соя та її перспективи у запитаннях та відповідях
Як уникнути поширених помилок у зернотрейдингу: інсайти з реальних кейсів
Норму про скасування фермерських господарств виключили з закону 6013 — Слободяник
Фермери в Індонезії вважають за краще використовувати кукурудзу, а не пшеницю як к...
Перегляд Єгиптом способів закупівлі пшениці ускладнює моніторинг за світовою торгі...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом