Європейська пшениця втрачає експортну перевагу через уповільнення торгівлі

Джерело:  Fastmarkets
євро

Експорт пшениці з Європейського Союзу залишається відносно високим, однак останні ринкові сигнали свідчать про втрату динаміки. За даними Європейської комісії, станом на 31 травня країни ЄС експортували 19,23 млн тонн пшениці, проте фізична торгівля почала помітно сповільнюватися.

Найбільшими покупцями європейської пшениці у поточному сезоні стали Марокко (3,15 млн тонн), Єгипет (1,76 млн тонн), Саудівська Аравія (1,74 млн тонн), Нігерія (1,62 млн тонн) та Алжир (1,11 млн тонн). Сукупно ці країни забезпечують понад третину всього експорту ЄС.

Особливу увагу аналітики звертають на ситуацію у французькому порту Руан — одному з головних експортних хабів європейської пшениці. Якщо за тиждень до 27 травня через порт було відвантажено 218,6 тис. тонн зерна, то вже за тиждень до 3 червня обсяги експорту впали на 66,6% — до лише 72,9 тис. тонн. У порту Ла-Паліс за цей період було відправлено лише одну партію м’якої пшениці обсягом 30 тис. тонн до Кот-д’Івуару.

Додатковий тиск на ринок чинить поведінка інвестиційних фондів. Протягом травня спекулятивні інвестори активно нарощували довгі позиції на ринку пшениці Euronext, розраховуючи на подальше зростання цін. Проте наприкінці місяця настрої різко змінилися.

За тиждень, що завершився 29 травня, обсяг довгих позицій фондів скоротився на понад 25 тис. контрактів, або на 9%, а чиста довга позиція зменшилася майже наполовину. Це свідчить про зниження впевненості інвесторів у подальшому зростанні цін та послаблення спекулятивної підтримки ринку.

Попри це, аналітики не вважають ситуацію кризовою. Загальний експортний результат ЄС залишається конкурентоспроможним, а фонди ще не перейшли до чистих коротких позицій. Водночас фізичний попит поки що недостатньо активний, щоб компенсувати відтік інвестиційного капіталу.

Подальша динаміка ринку значною мірою залежатиме від якості нового врожаю. Основні покупці європейської пшениці потребують стабільних продовольчих характеристик зерна, тому будь-які проблеми з якістю можуть посилити ціновий тиск. На даний момент ринок схиляється до подальшої слабкості цін, хоча аналітики вважають, що потенціал для глибокого падіння вже обмежений.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

Secret Link