Європа подолала енергетичну кризу, і ціни на газ почали падати

Різке зростання цін на газ та електроенергію призвело до енергетичної кризи в Європі. Але значні запаси газу, тепла зима та використання відновлювальних джерел енергії допомогли подолати кризу.
У січні середні ціни на газ на європейських біржах не перевищували 30 євро за мегават- годину, тоді як у 2022 р пікові ціни були у 10 разів вищими.
Проте у 2023 р в період низьких цін європейські країни змогли накопичити у підземних сховищах рекордні запаси газу, що дозволило подолати кризу. Крім того, потребу у газі вдалося зменшити шляхом активного використання відновлювальних джерел енергії, особливо сонячної та вітрової. За даними Євростату, їх частка у електроенергетиці ЄС у 2023 р виросла у порівнянні з 2022 р на 2,5% до 37,5%.
Тепла зима також допомогла Європі. За даними Європейського центру середньострокових прогнозів погоди, у грудні середня температура в Європі на 1,5 оС перевищувала норму, а похолодання у січні буде незначним.
Станом на 10 січня підземні сховища в ЄС були заповнені газом на 80%, що на 10% перевищувало відповідний показник 2022 р. Цього вистачить на решту зими, тому вже можна говорити про стабілізацію газового ринку Європи.
Читайте також
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
ТАС Агро посіяла менше кукурудзи й відмовилась від цукрового буряку
Туреччина збере менше зерна та фруктів у 2025 році
Активність на ринку соняшнику низька — переробники готуються до сезону ріпаку
У Молдові вперше почали сіяти промислові коноплі
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом