Єврокомісія вирішила не продовжувати ембарго на імпорт українського зерна

ЄС

Європейська комісія прийняла рішення не продовжувати обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції після 15 вересня. Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії.

“Єврокомісія після аналізу даних щодо впливу експорту 4 категорій сільськогосподарської продукції на ринок ЄС дійшла висновку, що завдяки тимчасовим заходам, запровадженим 2 травня 2023 року, викривлення ринку в 5 країнах-членах, що межують з Україною, зникли”, – йдеться в повідомленні.

Відповідно, було досягнуто домовленості про те, що всі заходи щодо обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції втрачають чинність сьогодні.

Крім того, Україна погодилася запровадити будь-які правові заходи (включаючи, наприклад, систему ліцензування експорту) протягом 30 днів, щоб уникнути сплеску цін на зерно.

У Єврокомісії підкреслюють, що з 16.09.2023, Україна також повинна запровадити ефективні заходи контролю за експортом 4 груп товарів, щоб запобігти будь-яким ринковим викривленням у сусідніх державах-членах.

“Україна має подати план дій до платформи не пізніше закриття робочого дня у понеділок 18 вересня 2023 року. ЄС та Україна здійснюватимуть моніторинг ситуації через платформу, щоб мати змогу реагувати на будь-які непередбачувані ситуації”, – наголошують в Єврокомісії.

Також Єврокомісія утримуватиметься від запровадження будь-яких обмежень доти, доки ефективні заходи, вжиті Україною, не запрацюють у повному обсязі.

Нагадаємо:

Раніше повідомлялось, що у випадку, якщо Єврокомісія не продовжить заборону на імпорт українського зерна, Польща самостійно прийме відповідне рішення. 

У квітні 2023 року ЄС домовився з пʼятьма країнами про обмеження імпорту української агропродукції. Протягом двох місяців пшениця, кукурудза, ріпак і насіння соняшнику з України не могли вільно обертатися в цих країнах. 

Потім угоду продовжили до 15 вересня. Обмеження ввели через протести фермерів, які скаржилися на різке падіння закупівельних цін на зернові через те, що українська продукція не експортувалася.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!