ЄС знижує імпорт рослинних олій та олійних культур у новому сезоні

За даними Європейської комісії, загальний обсяг імпорту олійних культур та рослинних олій до ЄС з початку 2025/26 сільгоспроку (з 1 липня) продовжує бути нижчим, ніж торік, що відображає очікуване зростання внутрішнього виробництва та переробки олійних культур.
Станом на 20 серпня обсяг імпорту ріпаку до 27 країн ЄС становив близько 330 тис. тонн, що на 42% менше, ніж у попередньому році, та на 34% менше, ніж тижнем раніше.
Щодо ріпакової олії, то обсяг імпорту становив 90 тис. тонн, збільшившись у річному обчисленні на 88%.
Раніше стало відомо, що ЄС у липні скоротив експорт олійних та продукції їх переробки більш ніж на 30%.
Сприятливі погодні умови та розширення посівних площ під олійними культурами у ключових країнах-виробниках, таких як Франція та Німеччина, дозволяють прогнозувати високі обсяги власного врожаю. Хоча згідно з поточними оцінками Європейської комісії, урожай ріпаку в ЄС, ймовірно, виявиться нижчим, ніж очікувалося раніше (18,5 млн тонн ріпаку), але стане майже на 1,9 млн тонн більше, ніж у 2024 році.
Читайте також
Трамп запровадить додатковий тариф у 100% на товари з Китаю
Україна переробила лише 14% ріпаку, решту експортувала у 2024/25 МР — Укроліяпром
Туреччина доповнила директиву про регулювання руху суден у протоках Босфор та Дард...
Експорт української пшениці перевищив 5 млн тонн
Інфляція у вересні сповільнилася, але ціновий тиск залишається значним — НБУ
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом