ЄС очікує зниження врожаю пшениці та ячменю
Виробництво м’якої пшениці в Європейському Союзі у 2026/27 МР може скоротитися на 6,2% порівняно з поточним сезоном. Такий прогноз оприлюднили аналітики консалтингової компанії Expana, повідомляє Reuters.
Згідно з першим прогнозом компанії на наступний сезон, урожай м’якої пшениці в ЄС у 2026/27 МР оцінюється на рівні 128,3 млн тонн проти 136,8 млн тонн у сезоні 2025/26. Основною причиною зниження називають очікуване повернення врожайності до середніх багаторічних показників.
В Expana зазначають, що винятково високі результати врожайності пшениці, зафіксовані у багатьох країнах ЄС у 2025 році, навряд чи повторяться. Це створює ризики для загального обсягу виробництва зернової в наступному сезоні.
Щодо ячменю, аналітики також прогнозують спад виробництва у 2026/27 МР — до 52,1 млн тонн, що на 8,3% менше за показник поточного сезону через зниження врожайності. Водночас виробництво кукурудзи в ЄС, за оцінками експертів, може зрости до близько 58,5 млн тонн проти 56,6 млн тонн у 2025/26 маркетинговому році.
Читайте також
Румунський соняшник входить у сезон із ціновою премією
В Україні намолотили 4,4 млн т ячменю: три області вже завершили жнива
Nestlé почала використовувати регенеративно вирощену пшеницю у батончиках KitKat
Нетиповий розподіл опадів у липні по-різному вплинув на стан посівів в Україні
Експорт соняшникової олії з росії може впасти на 40% через логістичні проблеми
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом