ЄС запускає новий формат переговорів із Україною, який не залежить від угорського вето
На неформальному засіданні Ради з загальних справ (до компетенції цього органу входить також розширення) Європейський Союз оголосив про запуск нового формату технічних переговорів з Україною, які не залежать від угорського вето.
Про це заявила данська міністерка з питань ЄС Марі Б’єр та єврокомісарка Марта Кос, повідомляє “Європейська правда”.
Марі Б’єр висловила жаль з приводу того, що уряд Віктора Орбана так і не скасував своє вето, через що інші європейські країни були змушені шукати шляхи його обходу.
“Багато хто з нас розчарований тим, що ми не змогли офіційно відкрити Кластер 1, але я дуже пишаюся тим, що нам це вдалося узгодити технічний процес – фронтлоудінг (frontloading)”, – зазначила міністерка.
“Сьогодні ми підтвердили цей новий підхід, і наступне головування, головування Кіпру, зможе його продовжити… Це означає, що процес розширення за участю України не зупинився”, – додала вона.
Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос також підтвердила, що тепер Україна та ЄС перейшли на технічний процес, щодо якого немає небезпеки вето з угорського боку.
Б’єр уточнила, що цей шлях по суті означає обхід угорського вето, але на певний час. Для закриття переговорних глав необхідно отримати згоду усіх членів ЄС, і це неможливо обійти.
Читайте також
Туреччина закликала Україну та рф гарантувати безпеку судноплавства в Чорному морі...
Посуха змушує знизити прогноз урожаю соняшнику в ЄС
Під час визначення мінімальних експортних цін на зернові та олійні застосовуватиме...
Світовий ринок ЗЗР переходить до нового покоління високоефективних сурфактантів
KSG Agro завершив збиральну кампанію ранніх зернових
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом