ЄС готує відповідь США: можуть зрости мита на м’ясо та крупи

Європейський Союз планує найближчим часом ввести мита на імпорт американських товарів обсягом до $28 млрд у відповідь на нові тарифи США.Про це пише Reuters.
У матеріалі йдеться про те, що вже 7 квітня Єврокомісія запропонує перелік американських товарів для оподаткування, а голосування країн-членів відбудеться 9 квітня.
До списку можуть увійти м’ясо, крупи, вино, деревина, одяг, а також побутові товари — від пилососів і туалетного паперу до жуйки й зубної нитки. Також у списку буде бурбон.
Днями має відбутися перша загальноєвропейська політична зустріч щодо запровадження мит у відповідь на обмеження США. Міністри, відповідальні за торгівлю, з 27 членів ЄС обміняються думками щодо впливу та того, як найкраще реагувати.
Водночас Copa та Cogeca висловила глибоке занепокоєння у зв’язку із запровадженням обмежень з боку США, що призведе до ескалації торговельної напруженості між двома ключовими торговельними партнерами а також загрожує підірвати сектор, який залежить від стабільності й відкритих і передбачуваних ринків, повідомляє пресслужба асоціації.
Президент Copa Массіміліано Джансанті підкреслив, що європейські фермери та агрокооперативи вже стикаються зі проблемами, починаючи від зростання виробничих витрат і закінчуючи тиском, пов’язаним із кліматом.
«Ці нові тарифи ще більше посилять невизначеність і фінансове навантаження на наш сектор, що вплине як на виробників, так і на споживачів. Забезпечення нашої продовольчої безпеки має бути компасом для Європи в ці складні часи, оскільки наша спільна національна безпека починається саме з цього», — сказав він.
Президент Cogeca Леннарт Нільссон додав, що ці торговельні заходи не принесуть користі фермерам ні в ЄС, ні в США. Натомість вони обмежать їхні можливості, підвищать ціни та послаблять стійкість сільськогосподарського бізнесу.
Copa та Cogeca наполегливо закликають політиків ЄС і США повністю вичерпати дипломатичні зусилля найближчими днями. Обидві сторони повинні конструктивно працювати над вирішенням скарг, не ставлячи під загрозу наявні торговельні переваги, гарантуючи, що фермери та агрокооперативи зможуть і надалі робити свій внесок у продовольчу безпеку та економічну стійкість по обидва боки Атлантичного океану.
Читайте також
З Днем українського фермера
Ціни на сою в Україні залишаються під тиском падіння експортного попиту
Австралійські горіхові ферми переходять на рої тракторів
Вітчизняні селекціонери працюють над ранніми та призначеними для переробки сортами...
Світові ціни на кукурудзу знаходяться під тиском, але низькі запаси можуть надати ...
Write to us
Our manager will contact you soon