Єгипет планує зібрати 10 млн тонн пшениці на тлі зростання врожайності та зусиль щодо освоєння земель

Єгипет планує зібрати 10 мільйонів тонн пшениці цього року порівняно з 9 мільйонами у 2023 році, що зумовлено підвищенням урожайності та амбітними зусиллями щодо меліорації земель, повідомив Рейтер міністр сільського господарства Алаа Фарук у середу ввечері.
За його словами, цього сезону було оброблено 3,1175 млн федданів (близько 1,30 млн га), що трохи нижче раніше оголошених міністерством планування 3,5 млн федданів і 3,2 млн федданів у 2024 році (1,34 млн га), що передбачає можливе скорочення.
Фермери повідомили агентству Reuters, що пшениця стала менш прибутковою в порівнянні з такими культурами, як буряк, площа посівів якого цього року збільшилася з 500 000 федданів (210 000 га) до 700 000 федданів (294 000 га).
Уряд планує закупити 4–5 мільйонів тонн місцевої пшениці та імпортувати близько 6 мільйонів тонн, щоб забезпечити субсидованим хлібом понад 69 мільйонів єгиптян.
Фарук повідомив, що нові високоврожайні сорти пшениці, розроблені Центром сільськогосподарських досліджень, підвищили врожайність на 7–8,5%.
“Це вертикальне розширення, але наближається горизонтальне розширення”, – сказав він.
Це горизонтальне розширення очолює пов’язана з військовими організація Mostakbal Misr for Sustainable Development, яка планує повернути 4 мільйони федданів по всій країні.
Фарук сказав, що частина цих земель вже готова до обробітку, а решта буде готова до обробітку протягом наступних двох років, що відкриває великі можливості для інвестицій у сільське господарство.
За словами Фарука, компанія Mostakbal Misr, якій нещодавно було доручено імпортувати пшеницю, також розвиває інфраструктуру та вирощує культури, орієнтовані на місцеве споживання, експорт та переробку сільськогосподарської продукції.
Фарук відмовився коментувати потоки доходів своєї діяльності, передавши це питання на розгляд міністерства фінансів.
Reuters не вдалося оперативно зв’язатися з міністром фінансів для отримання коментарів.
Фарук додав, що уряд вивчає потенційне зростання цін на місцеві добрива. Вартість виробництва сечовини та нітратних добрив становить близько 9500 єгипетських фунтів (185 доларів США) за тонну, але вони продаються за субсидованими 4500 (87,63 доларів США). Експортні ціни сягають 20 000 фунтів (389,48 долара США), сказав Фарук.
Виробники добрив, які зобов’язані продавати 55% продукції зі знижкою в обмін на природний газ, що субсидується, наполягають на підвищенні цін.
Крім того, Єгипет проводить реорганізацію своєї неефективної товарної біржі, щоб дозволити пряму торгівлю врожаєм, що вимагатиме внесення поправок до правил, які, за словами Фарука, мають бути завершені цього року.
1 долар = 51,35 єгипетських фунтів
1 феддан = 0,42 гектара
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
Світовий рівень виробництва та споживання вина впав до 60-річного мінімуму
Кабмін визначив функціонал та обов’язки нового Держрезерву
Представте свою компанію cеред ключових гравців агро ринку на BLACK SEA GRAIN. KYIV!
В Узбекистані закладено першу плантацію оливок
У І кварталі Україна заробила на експорті живої ВРХ у 2,4 раза більше
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом