Єгипет може реформувати систему субсидування продуктів харчування
Форум, створений президентом Єгипту, 30 вересня почав обговорювати можливі зміни у програмі субсидування продуктів харчування у бік прямого субсидування замість надання їх за зниженими цінами. На думку багатьох економістів, така система могла б бути ефективнішою, ніж нинішня. Про це повідомляє агенція Reuters.
Будь-який крок у бік прямих виплат субсидій матиме значення, оскільки протягом десятиліть уряд Єгипту забезпечував хлібом та іншими продуктами харчування за субсидованими цінами значну частину населення, а попередні спроби реформувати цю політично чутливу програму призвели до протестів.
Єгипет витрачає близько 370 млрд. єгипетських фунтів (7,6 млрд. доларів) на субсидії або 36% бюджету.
Протягом кількох місяців президент Єгипту Абдул-Фаттах Халіл Ас-Сісі та міністри критикували діючу систему субсидій, стверджуючи, що вона не приносить користі найбільш уразливим верствам населення, але при цьому лягає важким тягарем на бюджет.
Міжнародний валютний фонд, який надав Єгипту кредит у розмірі 8 млрд доларів у рамках своєї останньої програми підтримки, у серпні заявив, що скорочення нецільових субсидій надасть більше можливостей для соціального захисту та розвитку людського капіталу.
У 2022 р. президент Єгипту оголосив про проведення Національного діалогу як про спосіб проведення політичних дебатів та вироблення рекомендацій у рамках обмежень, встановлених державою.
Багато рекомендацій форуму залишаються невиконаними, хоча колишній міністр та член ради національного діалогу Гауда Абдель Халік заявив, що обговорення системи субсидування свідчить про намір уряду просувати реформу.
“Уряд має намір скоротити субсидії, і він використовує Національний діалог, щоб представити цю пропозицію як підтримувану експертами”, – сказав Абдель Халік.
29 вересня Національний діалог опублікував заяву, де викладалися потенційні переваги переходу на грошові субсидії.
Нині близько 60% єгиптян живуть за межею бідності чи близько до неї. Багато хто з них залежить від субсидій, оскільки ціни різко зросли, а національна валюта ослабла.
Мохамед Фуад, економіст Американського університету в Каїрі, сказав, що грошові субсидії могли б краще допомагати нужденним, але тільки з чіткими критеріями того, як вони розподілятимуться і з прив’язкою до інфляції.
Читайте також
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
На початку січня ціни на молоко-сировину в Україні знизились
2025 року азійський ринок кормової кукурудзи очікує волатильність
Українські продукти переробки олійних відкривають нові ринки
В Україні закачали до мережі перший мільйон кубометрів біометану
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом