Японський уряд розглядає викуп запасів рису, проданих за завищеними цінами

Уряд Японії розглядає можливість викупу запасів рису, проданих на аукціонах за високими цінами за часів попереднього міністра сільського господарства Таку Ето, якщо дистриб’ютори погодяться їх повернути. Про це заявив міністр сільського, лісового та рибного господарства Сіндзіро Коїдзумі на пресконференції після засідання кабінету у вівторок. Деякі дистриб’ютори вимагають скасування угод, оскільки конкурентні торги призвели до вищих цін порівняно з безконкурсними контрактами.
Середня ціна успішних ставок на трьох сесіях торгів за 60 кілограмів нешліфованого рису склала 20 812 єн без урахування податків, що майже вдвічі перевищує ціну 11 010 єн за рис урожаю 2022 року, проданий через безконкурсні контракти. За даними Міністерства сільського, лісового та рибного господарства, із приблизно 210 000 тонн рису, проданих на аукціоні в березні, лише 41 975 тонн, тобто близько 20%, потрапили до роздрібних мереж, ресторанів та інших закладів харчової промисловості.
Коїдзумі також повідомив, що уряд отримав близько 1500 заявок від малих і середніх супермаркетів та торговців рисом на постачання запасів рису через безконкурсні контракти. Він зазначив, що повторний випуск рису за такими контрактами може бути одним із шляхів вирішення проблеми, щоб забезпечити справедливіші ціни та підтримати місцевих дистриб’юторів.
Раніше цього року попередній міністр сільського господарства Таку Ето подав у відставку через скандал, спричинений його недоречним коментарем про те, що він “ніколи не купував рис”, оскільки отримував його від прихильників. Ця заява викликала обурення громадськості на тлі дефіциту рису та зростання цін, що подвоїлися порівняно з минулим роком. Ето визнав свою помилку, зазначивши, що його слова були недоречними в умовах, коли громадяни страждають від високих цін.
Читайте також
BLACK SEA OIL TRADE: Представте свою компанію ключовим гравцям агро ринку!
З червня мінімальні експортні ціни визначатимуть по-новому
Алжир прогнозує стабільний урожай пшениці та ячменю на 2025/26 МР
Дисбаланс попиту й пропозиції тисне на ціни олійних
У 2025/26 МР ФАО очікує зростання виробництва всіх основних зернових культур
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом