Якої підтримки від держави очікує м’ясне скотарство

Галузі м’ясного скотарства доречною була б допомога держави, щоб на законодавчому рівні зменшити розмір орендної плати за пасовища і сінокоси.
На цьому в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer наголосила Ольга Сміла, виконавча директорка племінного заводу «Колос», що входить у структуру компанії «Маїс».
Основа м’ясного скотарства ‒ отримання якнайбільших добових приростів і здешевлення кормів. Велику роль у цьому відіграє пасовище, адже найбільша частка раціону м’ясних корів ‒ трава на пасовищі, пояснила вона.
«Здавалося б, це ‒ найдешевший корм. Насправді ні: через високу орендну плату за пасовища та сінокоси, яку ми платимо територіальним громадам цілий рік, хоч користуємося ними пів року», ‒ зазначила Ольга Сміла.
Крім того, ще одна законодавча ініціатива могла б допомогти м’ясному скотарству ‒ прив’язка поголів’я до землі, зауважила вона.
«От раніше на 1 га ріллі припадала одна голова ВРХ. Гадаю, це було правильно. Тому що для утримання м’ясної корови потрібно 0,7-1,5 га випасу. Якщо орендувати пасовища й платити за них, то треба їх раціонально використати, і потрібна допомога держави, щоб нас розвантажити», ‒ переконана Ольга Сміла.
Читайте також
Мінагрополітики запускає мережу підтримки фермерів і науковців: що відомо про сист...
Пакистан закупить великі партії американської сої у 2025 році
OKKO збільшив земельний банк. Компанія закрила угоду на купівлю 17 тис. га
Саудівська Аравія оголосила новий тендер на імпорт 655 тис. тонн пшениці
Українці цього сезону з’їли понад 80 тис. т імпортної картоплі
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом