Якої підтримки від держави очікує м’ясне скотарство

Джерело:  AgroTimes
комбикорми

Галузі м’ясного скотарства доречною була б допомога держави, щоб на законодавчому рівні зменшити розмір орендної плати за пасовища і сінокоси.

На цьому в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer наголосила Ольга Сміла, виконавча директорка племінного заводу «Колос», що входить у структуру компанії «Маїс».

Основа м’ясного скотарства ‒ отримання якнайбільших добових приростів і здешевлення кормів. Велику роль у цьому відіграє пасовище, адже найбільша частка раціону м’ясних корів ‒ трава на пасовищі, пояснила вона.

«Здавалося б, це ‒ найдешевший корм. Насправді ні: через високу орендну плату за пасовища та сінокоси, яку ми платимо територіальним громадам цілий рік, хоч користуємося ними пів року», ‒ зазначила Ольга Сміла.

Крім того, ще одна законодавча ініціатива могла б допомогти м’ясному скотарству ‒ прив’язка поголів’я до землі, зауважила вона.

«От раніше на 1 га ріллі припадала одна голова ВРХ. Гадаю, це було правильно. Тому що для утримання м’ясної корови потрібно 0,7-1,5 га випасу. Якщо орендувати пасовища й платити за них, то треба їх раціонально використати, і потрібна допомога держави, щоб нас розвантажити», ‒ переконана Ольга Сміла.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!