Як змінилася ціна на борщовий набір за три місяці війни в Україні?

Джерело:  Zakaz.ua
борщ

Індекс вартості приготування українського борщу під час війни становив 7%.

Про це повідомив сервіс доставки продуктів Zakaz.ua, аналітики якого проаналізували в столичних супермаркетах зростання цін на продукти, що входять до складу традиційної страви, і підрахували, скільки сьогодні коштуватиме в середньому українцям приготувати борщ на сім’ю будинку.

Приготувати борщ в Україні стає дедалі дорожчим. Майже всі інгредієнти української національної страви, окрім білокачанної капусти та буряків, зросли в ціні. Капуста та буряк подешевшали на 33% та 14% відповідно. Найбільше підскочила ціна на олію – на 35%, середня вартість якої у столичних супермаркетах становить 55 грн. Також значно зросла ціна на томатну пасту – на 30%. Станом на 23 травня вона коштує в середньому 41 грн, тоді як у лютому ціна становила 32 грн. У той же час, картопля подорожчала на 24%, а морква та цибуля на 20%.

Найменше з борщового набору подорожчало м’ясо – ціна зросла на 8%. Однак, враховуючи, що це найдорожчий продукт серед усіх компонентів, це зростання значно вплинуло на загальну вартість борщу, про що йтиметься.

Детальна динаміка зростання цін на продукти зображена в інфографіці:

Скільки обійдеться приготувати борщ на сім’ю

Щоб визначити вартість, за основу було взято найбільш класичний рецепт борщу з розрахунком на 3,5-4 літри. Ділимося рецептом та пропорціями необхідних інгредієнтів в інфографіці:

Zakaz.ua простежили, як змінилася вартість компонентів борщу за класичною рецептурою протягом трьох місяців.

У результаті з’ясувалося, що станом на 23 травня 2022 року каструля червоного борщу об’ємом на 3,5-4 л, звареного за традиційним рецептом, в середньому коштуватиме українцям 113 грн, що на 7% дорожче, ніж у довоєнний період станом на 23 лютого.

Найдорожчим інгредієнтом борщового набору є м’ясо, яке додає страві більш ніж половину вартості. З чого можемо зробити висновок, що сьогодні вигідніше бути вегетаріанцем. Без м’яса страва коштує близько 50 грн. До того ж ця ціна не дуже відрізняється від довоєнної — у лютому пісний борщ коштував 47,2 грн.

Довідка. Індекс борщу — середня сума вартості, яку обійдеться приготування традиційної страви за класичним рецептом до столу. Розраховується за аналогією з міжнародним індексом БігМаку.

 

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox