Як «Grain Alliance» формує сівозміну під час війни

«Баришівська зернова компанія» під час війни формує сівозміну на основі економічної ситуації на ринку відповідно до економічного потенціалу кожної культури. На сою та кукурудзу тут припадає по 20 тис. га на кожну, на соняшник і пшеницю – по 4-5 тис. га. Окрім того, мають культури для потреб тваринництва.
Про це розповів операційний директор ТОВ «Баришівська зернова компанія» Руслан Дегтярьов в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
За його словами, у 2023 році площа під соєю була більшою, як порівняти з кукурудзою, а торік соя просіла за врожайністю й відповідно за ціною, а кукурудза, навпаки, підвищилась у ціні.
«За всіма передумовами в Україні, Європі, Америці є тенденція до достатньо високої ціни на кукурудзу понад 180 дол. і до достатньо низької ціни на сою наступного року. Відтак ми прогнозуємо, що кукурудза лишиться прибутковою культурою, натомість соя має менший економічний потенціал. Тому цього року дещо збільшили площі під кукурудзою й зменшили під соєю. Соняшник – одна з найприбутковіших, але водночас найшкідливіших культур для ґрунту. Тому ми його сіємо небагато»,– зазначив Руслан Дегтярьов.
Читайте також
Ганна Мшар, FERRY GROUP – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
Ціни на соняшник нового врожаю залишаються без змін — $570-580/т
Частка м’яса птиці у світовому споживанні сягне 45% за десять років
Попит на українську кукурудзу з боку європейських покупців послабився
Канада. Виробництво пшениці в 2025/26 МР знаходиться під тиском
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом