Виробництво зернових у Південній Африці відновлюється: сприятлива погода сприяє врожаю та експорту
Південна Африка значно покращила ситуацію з продовольчими запасами порівняно з минулим роком завдяки сприятливим погодним умовам, які сприяли збільшенню врожаю зернових. Зокрема, у Замбії прогнозується врожай кукурудзи у 2024/2025 році на рівні 3,66 млн тонн, що значно перевищує показник попереднього сезону (1,5 млн тонн). Це дозволяє Замбії повернутися до статусу нетто-експортера кукурудзи, адже внутрішнє споживання становить близько 2,8 млн тонн. Очікується, що зростання пропозиції знизить ціни на кукурудзу, що сприятиме зменшенню продовольчої інфляції в країні.
Покращення спостерігається не лише в Замбії, а й в інших країнах регіону. У Зімбабве цього року засіяно 1,7 млн гектарів кукурудзи, що дещо менше, ніж торік, але все ще є обнадійливим показником. Попередні дані вказують на кращий врожай порівняно з посушливим сезоном 2023/2024 року, хоча точні дані про врожайність з’являться пізніше.
Південна Африка демонструє ще більш оптимістичні результати. Прогноз врожаю кукурудзи на 2024/2025 рік становить 14,66 млн тонн, що на 14% більше, ніж у попередньому сезоні. З них 7,75 млн тонн припадає на білу кукурудзу, а 6,91 млн тонн — на жовту. Цей обсяг значно перевищує внутрішні потреби країни (11,8 млн тонн), що забезпечує надлишок для експорту.
Відновлення виробництва зернових у регіоні, зокрема в Замбії та Південній Африці, які є ключовими постачальниками кукурудзи, створює позитивні перспективи для стабілізації цін на продовольство та зміцнення позицій Південної Африки на міжнародному ринку зерна.
Читайте також
Порти Туреччини – тепер у LineUp звітах УкрАгроКонсалт!
Як турецька квота перерозподіляє ринок кукурудзи
Ціни на соняшник в Україні виросли на тлі обмеженої пропозиції та зміцнення курсу ...
Світовий експорт продукції АПК у 2025 р. знизився на 15%, виторг — на 24%
Виробництво сої у Бразилії у сезоні 2025/26 зросте на 3,7%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом