Виробництво біодизелю скоротиться у 2025 році через зниження рентабельності – Мільке

Очікується, що світове виробництво біодизелю та гідроочищеної олії (HVO) цього року скоротиться, оскільки рентабельність суттєво знизилася, вважає галузевий аналітик Томас Мільке.
За словами Мільке, ціни на сировину, таку як пальмова олія, соєва олія та ріпакова олія, зростають швидше, ніж ціни на дизельне паливо. За його словами, розрив у ціні між сировиною та дизельним паливом став «незвичайно великим» у період з вересня по грудень 2024 року.
Вищі ціни на сировину, у свою чергу, знизили рентабельність виробництва біодизелю.
Мільке, редактор і генеральний директор ISTA Mielke GmbH (Oil World, Німеччина), сказав, що ціновий розрив стане ключовим фактором коливання, який, ймовірно, призведе до скорочення використання та виробництва біодизелю та HVO у багатьох країнах.
«Погляньте на щорічний темп зростання виробництва біодизелю та HVO у всьому світі. У середньому ми очікуємо на приріст приблизно на чотири мільйони тонн на рік. Однак на даний момент ми очікуємо зниження на 0,5 мільйона тонн», — сказав він присутнім на Конференції та виставці «Прогноз цін на пальмові та лауринові олії», організованій Bursa Malaysia.
Мільке не вважає, що Індонезія здатна виконати свій мандат з біодизелю B40. «Попри всі заяви я так не думаю. Але те, якою мірою Індонезія добиватиметься виконання мандату до 40%, вплине на ціни на пальмову олію та інші олії та жири в найближчі місяці.
“Бразильський уряд також призупинив підвищення на 1% (з 14 до 15 бат), заплановане на березень, щоб запобігти подальшому зростанню внутрішніх цін”, – сказав Мільке.
Мільке зазначив, що якщо уряди стурбовані інфляцією цін на продукти харчування, вони можуть розглядати зниження вимог до біодизелю як простий спосіб утримати внутрішні ціни під контролем і запобігти протестам споживачів.
Індонезія, найбільший у світі виробник пальмової олії, очікує, що її програма з біодизелю B40, спрямована на зниження залежності від імпортного дизельного палива, досягне повної реалізації наступного місяця після затримок на початку року через проблеми з регулюванням. Навпаки, мандат з біодизелю B20 в Малайзії зіткнувся зі значними невдачами, а чиновники назвали обмеження інфраструктури ключовою перешкодою збільшення частки змішування пальмової олії в біодизелі.
Коментуючи різницю у ціні пальмової олії порівняно з соєвим, Мільке сказав, що існуюча різниця, як очікується, скоротиться протягом наступних одного-трьох місяців, оскільки високі ціни знизили попит на ключових ринках споживання, таких як Індія.
Пальмова олія в останні місяці торгувалася дорожче за інші рослинні олії через перебої з поставками в Індонезії та Малайзії, викликаних повенями. Крім того, зусилля Індонезії щодо збільшення виробництва біодизелю з використанням пальмової олії призвели до скорочення постачання. В результаті основні покупці, включаючи Індію, переключилися на соєву та соняшникову олії, що призвело до зниження попиту на пальмову олію.
«За останні чотири роки ми спостерігали значні коливання цін на пальмову олію: від 530 доларів США у травні 2020 року до 1900 доларів США у березні 2022 року. Надалі ми очікуємо, що ціни на пальмову олію коливатимуться в діапазоні від 900 до 1100 доларів США, але премія порівняно з соєвою олією, ймовірно, скоротиться найближчими місяцями», – сказав Мільке.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
Експортний шторм. Навігація ринків, маржа та конкуренція зернових і олійних
Китай підвищує мита на американські товари до 125% та закликає ЄС об’єднатис...
Астарта підписала меморандум з Хмельницькою ОВА в межах проєкту будівництва нового...
Падіння експорту рослинних олій у росії: соняшникова олія в кризі
Бізнес позбувається сільгоспземель
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом