Використання біометану буде обов’язковим пунктом перемовин про вступ України в ЄС

Наразі в Україні не прогнозується використання біометану, але згідно з Планом відновлення, до 2032 року передбачається скорочення на 65% викидів вуглекислого газу порівняно з 1990 роком. Виконання цього плану буде обов’язковим пунктом перемовин про вступ України в ЄС.
Про це у своїй колонці для Аgrotimes розповів голова правління Громадської спілки «Біоенергетична асоціація України», д.т.н. Георгій Гелетуха.
За його словами, активне використання біометану замість природного газу є одним з елементів декарбонізації.
«Цим шляхом йде Європа, яка до 2050 року має на меті стати економікою з нульовими викидами парникових газів. Деякі країни, зокрема, Данія та Франція, активно нарощують виробництво біометану, а деякі зорієнтувалися на імпорті цього ресурсу», – уточнив Георгій Гелетуха.
Фахівець акцентував, що експортне мито на український біометан для постачання у ЄС та країни Енергетичного співтовариства дорівнює нулю, це додає привабливості цьому ринку.
«Щоправда, до цих країн наразі не відноситься Швейцарія і Велика Британія. Тож для постачання біометану до цих країн експортне мито становить близько 30%. Тож Україні б було варто скасувати експортне мито для цих країн», – підсумував Георгій Гелетуха.
Читайте також
Розвиток переробного ланцюга України – стратегії та інвестиції. Від поля до ...
Через дефіцит робочої сили прогнозується висока ціна на ягоди
Перша партія пшениці після повалення Асада прибула до сирійського порту. Ймовірно,...
В Україні набрали чинності європейські митні правила
Імпорт сої до Китаю зі США виріс у березні, але Бразилія має намір домінувати на р...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом