Впевненість фермерів у США знижується на тлі падіння маржі у рослинництві
Індекс настроїв фермерів Purdue University-CME Group Ag Economy Barometer у серпні впав на 10 пунктів до рівня 125. Це стало третім поспіль місяцем зниження. Найбільше падіння показав індекс очікувань на майбутнє — мінус 16 пунктів до 123, що стало мінімальним значенням з вересня минулого року.
Індекс поточних умов майже не змінився і становив 129 (+2 пункти до липня). При цьому настрій різко відрізнявся між виробниками у рослинництві та тваринництві: фермери, які займаються вирощуванням культур, показали значно менший оптимізм. Тваринники, навпаки, демонструють упевненість на тлі рекордної прибутковості в сегменті яловичини: мінімальні з 1951 року запаси поголів’я підштовхнули ціни на ВРХ до історичних максимумів. У той же час, прибутковість рослинництва в 2025 році ослабла.
Фінансові очікування та ціни
Фермери загалом зберігають слабкі очікування щодо прибутковості своїх господарств у найближчий рік. Індекс фінансових показників у серпні становив 91 (нижче 100), майже без змін до липня. USDA у серпневих звітах прогнозує ціну кукурудзи в сезоні 2025/26 на рівні $3,90 за бушель і сої — $10,10, що суттєво нижче за розрахункові рівні беззбитковості.
Незважаючи на слабкий прибутковий прогноз, індекс капітальних інвестицій зріс на 8 пунктів, до 61. Оптимізм тваринників відіграв тут ключову роль.
Очікування вартості землі та оренди
Короткостроковий індекс очікувань вартості землі знизився на 3 пункти, до 112, продовживши тримісячну низхідну динаміку. Проте показник залишився вищим за 100, що говорить про переважні очікування зростання вартості. Три чверті респондентів також заявили, що в 2026 році орендні ставки на землю збережуться на рівні 2025 року, і лише 12% очікують на їх зниження.
Зростання боргового навантаження
Особливу увагу у серпні приділяли операційним кредитам. 22% фермерів заявили, що у 2026 році розмір їхніх кредитів зросте порівняно з 2025-м (у січні таких було 18%). З них 23% пояснили зростання необхідністю перенесення непогашених боргів із 2025 на 2026 рік. Для порівняння: у січні 2023-го лише 5% респондентів називали таку причину, у січні 2024-го вже 17%.
За словами Майкла Лангемейєра, керівника дослідження та директора Центру комерційного сільського господарства Університету Пердью, результати серпня вказують на зростання фінансового тиску в агросекторі США:
«Фермери очікують зниження фінансових результатів у 2026 році, а зростання кількості господарств, які переносять борги на наступний сезон, сигналізує про посилення стресового навантаження у галузі».
Читайте також
МЕРКОСУР: ключові драйвери. Що важливо для агро ринку сьогодні?
Йорданія закупила 60 тис. тонн болгарської пшениці на тендері
На Львівщині будують комбікормовий завод та елеватор на 20 тис. тонн
Експорт зернових та олійних культур із Канади скоротився на 2%
У ДАР зупинено приймання заявок на дотації за овець та кіз
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом