Відкритий конкурс пропозицій на розробку навчальних онлайн-курсів українського агросектору

Джерело:  agriacademy

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) у партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством освіти і науки України оголошує відкритий конкурс пропозицій на розробку навчальних онлайн-курсів. Ця ініціатива фінансується Ірландією через Фонд сприяння малому бізнесу ЄБРР* та FAO.

* Фонд сприяння малому бізнесу ЄБРР фінансується Ірландією, Італією, Японією, Південною Кореєю, Люксембургом, Норвегією, Швецією, Швейцарією, Японією, Фондом технічного співробітництва TaiwanBusiness – EBRD та Сполученими Штатами Америки.

Мета конкурсу:

Розробити навчальні онлайн-курси для подолання дефіциту професійних знань і навичок у агросекторі, харчовій та переробній промисловості з фокусом на представників малого та середнього бізнесу (МСБ) в Україні.

Тематика майбутніх онлайн-курсів може варіюватися від тваринництва та вирощування сільськогосподарських культур до технологій переробки та торгівлі харчовими продуктами, з фокусом на найактуальніших для малого та середнього бізнесу темах. Учасники конкурсу повинні надати обґрунтування актуальності обраних тем для майбутніх навчальних онлайн-курсів.

Перед заповненням заявки потенційні учасники конкурсу повинні ознайомитися з курсами, які вже опубліковані на освітній платформі AgriAcademy (https://agriacademy.org/courses-catalog/), щоб уникнути можливого дублювання тем та матеріалів.

Хто може взяти участь:

Будь-яка наукова, освітня чи громадська організація, здатна розробити повний комплекс матеріалів для онлайн-курсу, може подати заявку з  пропозицією конкретного курсу. Кількість заявок з різними темами курсів не обмежена. Комерційні компанії не мають права брати участь у конкурсі у ролі заявника.

Важливою вимогою є рецензія курсу представниками відповідної галузі українського бізнесу, щоб забезпечити його практичну цінність та актуальність. Заявники повинні довести своє партнерство з представниками бізнесу у відповідній галузі листом про підтвердження співпраці на фірмовому бланку підприємства-партнера.

Що має бути включено в пропозицію на розробку навчального онлайн-курсу:

  • Обґрунтування теми – переконлива аргументація, що пояснює актуальність теми курсу для представників МСБ українського агросектору, харчової та переробної промисловості.
  • Детальний навчальний план (ЗРАЗОК) – програма навчального курсу, що включає опис охоплюваних тем та орієнтовну тривалість кожного компоненту (модулів, лекцій тощо).
  • Інформація про команду (ЗРАЗОК) – детальна інформація про авторів та лекторів майбутнього курсу (ім’я, сфера експертизи, професійний досвід, поточні посади, наукові ступені, вчені звання тощо).
  • Графік розробки курсу (ЗРАЗОК) – очікуваний календарний план підготовки та створення матеріалів (не має перевищувати 6 місяців від дати підписання офіційної угоди).
  • Розподіл бюджету (ЗРАЗОК) – деталізований бюджет на розробку матеріалів курсу, що охоплює, підготовку текстів, презентацій, візуальних та графічних матеріалів, тестів, зйомку відео та інші витрати.

Вимоги до матеріалів:

  • Мінімальна тривалість курсу – 8 годин, що включає час на вивчення додаткових матеріалів, завдання для самостійного опрацювання та тестування. Загальна тривалість відеолекцій може бути меншою.
  • Усі матеріали курсу мають бути українською мовою. Допускається використання міжнародної термінології з обов’язковим перекладом або поясненням значення термінів українською мовою.
  • Основу курсу складають відеолекції, решта матеріалів є додатковими. Заявки на розробку курсів без відеоматеріалів не приймаються.
  • Для кожного курсу має бути розроблений комплексний набір тестових завдань для перевірки засвоєних знань та оцінки успішності по завершенню курсу.
  • Детальні вимоги до матеріалів курсу (відео, презентації, тексти, графічні матеріали) можна знайти у Посібнику для авторів.

Автори курсів повинні бути готові передати FAO та ЄБРР юридичні права та права інтелектуальної власності на створені матеріали курсу(ів) для публікації на освітній платформі AgriAcademy (https://agriacademy.org/) та YouTube-каналі AgriAcademy (https://www.youtube.com/@agriacademyebrd).

Організації, які подають заявки на участь у конкурсі, повинні мати налагоджену систему бухгалтерського обліку та звітності для ефективної співпраці з адміністративною командою FAO.

Прийом заявок:

Усі заявки на участь у конкурсі мають бути подані онлайн через аплікаційну форму до 23:59 за київським часом 5 січня 2025 року. Заявники отримають лист-підтвердження з подальшими інструкціями щодо обміну документами. Необхідні документи повинні відповідати наданим зразкам. Будь ласка, зверніть увагу, що заявки, отримані після дедлайну, не будуть розглядатися.

Передзаявочний семінар:

У рамках онлайн-зустрічі команда організаторів проведе коротку презентацію конкурсу та буде готова відповісти на запитання учасників. Семінар запланований на 16:00 за київським часом 20 листопада 2024 року. Для участі у семінарі потрібно пройти попередню реєстрацію за посиланням.

Процес відбору:

Пропозиції будуть оцінюватися експертною командою FAO та ЄБРР. Обрані пропозиції отримають грантове фінансування на розробку матеріалів навчального онлайн-курсу. Максимальна сума фінансування для одного курсу становить до 15 000 доларів США. Розмір фінансування залежить від запропонованої програми курсу, очікуваної тривалості відеолекцій та складності підготовки відеоматеріалів. Після того повноцінної передачі матеріалів курсу організаторам, його буде опубліковано на освітній платформі AgriAcademy (https://agriacademy.org).

Перевага буде надана заявникам, які мають практичну співпрацю з представниками бізнесу від українського агросектору, харчової та переробної промисловості, що пов’язана із запропонованою програмою онлайн-навчання. Заявки, які просувають комерційні продукти чи технології, будуть відхилені. Можливість співфінансування розробки курсу буде перевагою.

Результати конкурсу будуть публічно оголошені 3 лютого 2025 року.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!