Вчені вважають, що явище Ла-Нінья може тривати ще рік, і це негативно вплине на врожаї

Джерело:  GrainTrade
Ла-Нінья

Кліматичний феномен Ла-Нінья може затягнутися ще на рік, вже третій поспіль, що посилить невизначеність на світових агроринках, які й так страждають від несприятливих погодних умов в основних країнах-виробниках. На тлі погодних чинників ціни на пшеницю, кукурудзу та сою залишаються дуже волатильними з тенденцією до зростання.

У Північній півкулі Ла-Нінья з імовірністю 91% триватиме у вересні – листопаді та зменшиться до 54% у січні – березні 2023 р. Проте найбільше від цього явища потерпають країни Південної півкулі.

Бразилія

Ла-Нінья принесло посуху на південь країни, що різко скоротило виробництво кукурудзи у 2020/21 МР та перший врожай кукурудзи у 2021/22 МР, який складає 21% від загального виробництва.

Дефіцит опадів суттєво знизив урожайність сої у 2019/20 МР та 2021/22 МР у південних штатах. Метеорологи прогнозують, що у жовтні та листопаді опади на півдні знову будуть нижчими за норму.

Аргентина

Основні аграрні регіони країни страждають від посухи, а найпосушливіша з 1995 року зима може погіршити врожай зернових та олійних культур у 2022/23 МР.

Історично Аргентина більше потерпає від Ла-Нінья, ніж Бразилія. Через нестачу вологи урожайність кукурудзи, пшениці та сої протягом кількох років різко знизилася. Очікується, що виробництво кукурудзи, яку ще не почали сіяти, у 2022/23 МР також скоротиться.

За даними біржі Буенос-Айресу, у 2021/22 МР площі сівби пшениці та кукурудзи зменшилися у порівнянні з попереднім роком.

США

На північ країни Ла-Нінья приносить холодну штормову погоду, а на південь – спеку та посуху. У 2021/22 МР врожайність пшениці через несприятливу погоду знизилася, проте у 2022/23 МР дещо покращиться.

На Середньому Заході США врожайність кукурудзи у 2022/23 МР через посуху також знизиться.

Викликані Ла-Нінья урагани в Атлантичному басейні руйнують інфраструктуру та перешкоджають експорту зерна з США. В поточному сезоні ураганна активність поки досить обмежена.

Австралія

На схід країни Ла-Нінья приносить додаткові дощі, що сприяє сівбі пшениці. За оцінками місцевих аналітиків, у 2022/23 МР врожай пшениці виросте до 32,2 млн т завдяки інтенсивним опадам зимово-весняного періоду.

Водночас на півночі країни Ла-Нінья викликає катастрофічні повені.

Азія

В період літніх мусонів у Південно-східній Азії під час Ла-Нінья кількість опадів зростає, що сприяє виробництву рису в Індії, Пакистані, В’єтнамі та Таїланді, які є основними виробниками цієї культури. Проте в Індії цьогоріч під час сівби рису дощі були періодичними.

Імовірно в цьому сезоні тривалість південно-західних мусонів, що завершуються у жовтні, через Ла-Нінья продовжиться, що вплине на стиглі посіви рису.

Африка

На схід екваторіальної Африки Ла-Нінья приносить посуху, яка вже стала найсильнішою за чотири десятиріччя. Зниження кількості опадів в Сомалі, Судані, Кенії, Танзанії, Руанді, Уганді та Ефіопії знизить врожаї на тлі світового дефіциту зерна.

Скорочення виробництва в країнах Східної Африки призведе до зменшення поставок в інших країнах, що погіршить світову продовольчу безпеку.

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox