В ЄС очікується зростання врожаю бобових культур на 5% цього року

Джерело:  Feedlot
бобовые

Виробництво бобових культур у Євросоюзі 2023 року може збільшитися на 5% порівняно з попереднім роком, до 6,3 млн тонн, найбільший приріст очікується по гороху та сої, повідомляє Союз сприяння вирощуванню олійних та зернових культур (UFOP) із посиланням на Єврокомісію.

Цьогорічний врожай також може перевищити середній показник за останні 5 років.

Зокрема, врожай гороху збільшиться на 11% рік до року, до 2,1 млн. тонн, завдяки розширенню посівних площ та очікуваному збільшенню врожайності.

Збір соєвих бобів, на які припадає 44% від загального виробництва бобових, може зрости на 14% і досягти 2,3 млн. тонн, незважаючи на скорочення посівних площ на 99 тис. га цього року.

Урожай квасолі в Євросоюзі цього року, за оцінками, скоротиться на 8%, до 1,2 млн. тонн. Найбільше скорочення прогнозується у сегменті виробництва люпину — на 26% у річному вираженні, до 332 тис. тонн, через зниження врожайності цього сезону.

При цьому звертає увагу UFOP, посівні площі та виробництво зернобобових мають тенденцію до збільшення, що вказує на зацікавленість аграріїв у відкритті нових ринків та формуванні стійких систем сівозмін.

Позначки:, , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!