Причини такі: по-перше, не вистачає робочих рук, а збір урожаю капусти проводять загалом вручну. По-друге, капусту проблематично зберігати (затрати на електроенергію, вентиляцію приміщення, тару тощо). По-третє, ціна, яка сформувалася, є дуже низькою. По-четверте, трипс — це значна проблема капусти, з якою важко боротися. Якщо цього шкідника не здолати, капуста вийде низької якості.
В Україні зменшаться площі під білоголовою капустою

Площі під білоголовою капустою 2024 року зменшаться на 15-18% порівняно з минулим сезоном. Це дуже значний показник.
Про це повідомив керівник з маркетингу насіння овочевих культур компанії Syngenta Євген Колінько під час онлайн-мітапу «Капуста як бізнес. Як не попасти на бабло та заробити?».
З позитивного у вирощуванні капусти є те, що овоч йде чи не в кожну страву, а значить, користується попитом на ринку. Крім того, значний плюс у тому, що білоголова капуста росте і споживається цілорічно. В грудні сіють ультраранню капусту на Одещині, Закарпатті, а в цей же період на Дніпропетровщині триває збір урожаю пізньої капусти.
Євген Колінько додає: замало виростити, потрібно ще знайти шляхи збуту капусти. Це можуть бути локальні магазини в районі вирощування овоча. Також варто подумати про переробку (квашіння, виробництво напівфабрикатів тощо). Найбільший споживач овочів, зокрема й капусти, — це наразі ЗСУ, постачання йдуть постійно.
Читайте також
Китайські мита зупиняють експорт червоного м’яса зі США, що загрожує мільярд...
На Сході елеватори активніше переходять на альтернативну енергетику, ніж на Заході...
Міністр Малайзії закликає виробників пальмової олії підтримати ініціативу з виробн...
Тракторні причепи потрапили під держпрограму компенсації 15% вартості техніки
Україна експортуватиме яблука до Канади
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом