В Україні завершується збирання кукурудзи.
Якщо вірити Мінагрополітики, з 97,8% площ уже намолочено рекордні 40 мільйонів зерна (у бункерній вазі). Середня врожайність — 74,7 ц/га.
Тоді як на Хмельниччині віддача гектара перевищує 118 центнерів, а валовий збір — 3,4 млн тонн. І шкода, що на майже 15 тисячах гектарів вирощені качани досі залишаються в полі.
На Чернігівщині в нинішньому сезоні намолотили понад 5 млн тонн кукурудзи за середньої урожайності 90 ц/га — королева полів там займала 568 тис. га, незібраними залишаються 2% площ.
Дощова погода останніх тижнів не сприяє польовим роботам. Вологість зібраного зерна «зашкалює» — господарствам доводиться витрачатися на його досушування. За рахунок наступної доробки кукурудзяний вал у чистій вазі скоротиться і, як прогнозують аналітики «УкрАгроКонсалт», становитиме 38,5 млн тонн.
Рекордні намолоти позначилися на цінах — кукурудза нині дешевше від пшениці та ячменю, зазначає «УкрАгроКонсалт». Тому її вигідніше використовувати як фуражне зерно. А «вивільнені» за рахунок зниження внутрішнього споживання обсяги колосових відправити на експорт.
Читайте також
BLACK SEA GRAIN.KYIV-2026 – Анонсовано програму!
Румунський соняшник на межі рекорду: дефіцит, експортний тиск і ціна. Баланси попи...
У ЄС прогнозують суттєве скорочення площ під картоплею
Україна скоротила експорт яловичини та великої рогатої худоби більш ніж на третину
Екологічна угода щодо сої в Бразилії під загрозою через антимонопольне розслідування
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом