В Україні можуть зібрати 22-22,5 млн тонн пшениці

Нинішній рік можна вважати відносно вдалим для пшениці. Згідно з даними Держкомстату, площі під цією культурою перевищили 5 млн га, і це найвищий показник з початку повномасштабного вторгнення.
Про це в своїй колонці для The Ukrainian Farmer розповіла експерт зернового ринку «УкрАгроКонсалт» Єлизавета Малишко.
За її словами, така площа дозволяє прогнозувати урожай на рівні торішнього (22-22,5 млн тонн), попри те, що урожайність по ходу збирання відстає і від торішніх, і від середніх показників.
Експерт зернового ринку «УкрАгроКонсалт» нагадала, що жнивна кампанія, яка стартувала на Півдні України і де збирали пшеницю із високими показниками протеїну через відповідні погодні умови, призвело до скорочення різниці цін між продовольчим та фуражним зерном.
«Але найближчим часом ситуація може виправитись: по-перше, через просування збирання на північ та захід країни, де урожайність буде вищою, а показник білку може дещо знизитись; по-друге, через наближення збирання кукурудзи, яка компенсує нестачу пропозиції фуражного зерна і перетягне на себе частину кормового попиту», – акцентувала Єлизавета Малишко.
Нагадаємо, існують певні ризики через світовий тренд зростання пропозиції та конкуренції на ринку пшениці.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Ключова подія олійного ринку BLACK SEA OIL TRADE-2025 – учасники з 20 країн вже з ...
Українські агровиробники тепер можуть отримати держкомпенсацію за хлібопекарське о...
Спека у США, дефіцит опадів у чорноморському регіоні та сприятливі дощі в Австралі...
Укрзалізниця вперше доставила зерно до порту Чорноморськ з Молдови
Китай скоротить попит на сою найближчим часом – FAS USDA
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом