В США назвали безглуздям вимоги росіян оглядати судна з зерном у Чорному морі

Джерело:  Укрінформ
Одеський порт
Держсекретар США Ентоні Блінкен назвав «безглуздям» превентивні вимоги росіян проводити огляди вантажних суден у Чорному морі в обмін на розблокування українських портів для експорту зерна.

Про це він заявив у п’ятницю під час пресконференції в Берліні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Що стосується оглядів, то за яким правом чи за якою логікою росія наполягає на перевірці українських суверенних суден, які відправляються з українських портів до інших країн? Це безглуздя», – заявив глава американської дипломатії.

Він підкреслив, що саме росія блокує зерно в українських портах, призначене до постачання в цілу низку країн. До того ж, досі російська сторона не продемонструвала зміни своїх загарбницьких намірів у війні проти України.

«Коли росія каже, що готова випустити судна, це потенційно створює ризики того, що російські кораблі ввійдуть і атакують Одесу безпосередньо», – прокоментував держсекретар США заяви кремлівських посадовців. За його словами, українці в праві мати гарантії, щоби не допустити такого розвитку ситуації.

Блінкен також звернув увагу, що генеральний секретар ООН дуже наполегливо працює над тим, щоби досягти домовленостей для виходу з Одеси українських суден, а отже, продовольства та зерна.

«Ми дуже підтримуємо ці зусилля. Вони намагаються зблизити росіян, українців. Туреччина також залучена до підтримки цих зусиль. Якщо вони зможуть дійти згоди, це було би дуже добре, але я сумніваюся, що росія дійсно серйозно ставиться до цього»,- зауважив держсекретаря США.

Як повідомлялося, раніше речник кремля пєсков у коментарях американським ЗМІ заявив, що російська сторона готова дозволити вивіз українського зерна морем, однак за умови, що підходи до Одеського порту будуть розміновані, а рф матиме можливість оглядати кожне вантажне судно.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox