В Одеській області загинули майже всі посіви озимого гороху
Сектор жовтого гороху в Україні стикається з поєднанням низьких цін і погодних втрат, що, ймовірно, вплине на рішення щодо посівів і призведе до скорочення виробництва у 2026 році.
«Українські виробники незадоволені поточними цінами на жовтий горох, тому ми очікуємо зниження посівних площ у 2026 році», — зазначила президентка «Української бобово-соєвої асоціації» Антоніна Скляренко, оцінивши скорочення на рівні 10–20% р/р.
Попри слабку кон’юнктуру ринку, частина фермерів продовжує сівбу після закупівлі насіння раніше в сезоні, додала вона.
«Багато хто купив насіння, коли ціни ще були прийнятними, тому зараз фактично змушені сіяти», — сказала Скляренко.
Водночас погодні втрати додатково тиснуть на перспективи виробництва.
«Також є проблема, що посіви озимого гороху майже повністю загинули в Одеській області», — зазначила вона.
У результаті врожай жовтого гороху в Україні у 2026 році очікується на рівні близько 590 тис. т проти орієнтовно 670 тис. т у 2025 році.
Оцінка Скляренко відрізняється від офіційних прогнозів, які вказують на більш стабільну ситуацію — посівні площі під жовтим горохом у 2026 році можуть залишитися майже на рівні минулого року — 274,5 тис. га проти 271,6 тис. га.
Станом на 20 квітня посівна кампанія жовтого гороху в Україні була виконана на 87% від запланованих 274,5 тис. га.
Читайте також
Agri Intelligence 2026/27: Ваша стратегічна перевага на ринках насіння, ЗЗР та добрив
Україна майже зі 100% точністю визначає походження зерна, вкраденого росією
ЄС виділяє пакет допомоги фермерам на закупівлю добрив
Посівна на Волині вже на фініші
Котирування на рослинні олії зростають слідом за цінами на нафту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом