В Індії запустили ф’ючерси на сиру соняшникову олію
Індійська багатотоварна біржа (MCX) розширила лінійку аграрних деривативів, запустивши ф’ючерсні контракти на сиру соняшникову олію. Новий інструмент представили на Global Commodity Conclave 2026, він має допомогти учасникам індійського ринку рослинних олій управляти ціновими ризиками.
Контракти передбачають грошові розрахунки без фізичної поставки товару. Ціни котируватимуться на базисі ex-Tank JNPT — у резервуарах порту Джавахарлал Неру — без урахування відповідних податків. У MCX зазначають, що новий контракт має створити прозорий та ефективний біржовий механізм для управління ціновими ризиками і сприяти розвитку внутрішнього ринку рослинних олій.
Новим інструментом зможуть користуватися імпортери, рафінувальні та переробні підприємства, трейдери й інші учасники ланцюга поставок. Його запуск особливо актуальний через високу залежність Індії від зовнішніх поставок: щорічне споживання сирої соняшникової олії в країні становить близько 3 млн тонн, з яких приблизно 2,8 млн тонн забезпечує імпорт. На соняшникову олію припадає близько 9% загального споживання рослинних олій в Індії.
Загальний попит Індії на рослинні олії становить близько 26–27 млн тонн на рік, причому понад 60% потреб країна покриває за рахунок імпорту. Через це внутрішній ринок залишається чутливим до коливань світових цін та змін у міжнародних поставках. У MCX також наголошують, що ціни на різні види рослинних олій тісно взаємопов’язані, впливаючи на їх взаємозамінність і конкурентоспроможність соняшникової олії.
Запуск нового контракту дасть учасникам ринку можливість хеджувати ризики зміни цін на соняшникову олію безпосередньо на індійському біржовому майданчику. Ф’ючерси на сиру соняшникову олію доповнили аграрний портфель MCX, до якого вже входять контракти на бавовну, кардамон і м’ятну олію.
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом