В Індії закликають заблокувати імпорт ГМО-продукції зі США на тлі торговельних переговорів
На тлі нового раунду торговельних переговорів між Індія та США у Вашингтоні Коаліція за Індію без ГМО, що об’єднує фермерські та громадські організації, звернулася до уряду Індії із закликом не дозволяти імпорт генетично модифікованих продуктів зі США.
У листі до міністрів, зокрема до міністра торгівлі Піюша Гояла, активісти виступили проти можливого відкриття ринку для американських ГМО-продуктів, включно з бавовняною олією, кормовими DDGs та соєвою олією. Вони також закликали не розглядати ГМО як нетарифний бар’єр, який може бути усунутий у межах торговельної угоди зі США.
Коаліція стверджує, що дозвіл на імпорт таких продуктів фактично відкриє “задні двері” для ГМО-їжі, попри те що внутрішнє законодавство Індії забороняє її використання. На думку активістів, це може призвести до легалізації трансгенних продуктів на ринку країни.
Окрему критику викликали домовленості про зниження або скасування мит на низку американських аграрних товарів, ухвалені в лютому, включно з DDGs та соєвою олією. Аграрні організації заявляють, що DDGs здебільшого виробляються з генетично модифікованої кукурудзи зі США, що суперечить позиції місцевих фермерів.
У зверненні також йдеться про те, що окремі американські організації просувають відкриття індійського ринку для ГМО-продукції, а співпраця з ними через меморандуми про взаєморозуміння становить загрозу продовольчому суверенітету країни. Коаліція закликала уряд переглянути участь у таких ініціативах, заявивши, що вони можуть підривати інтереси національного агросектору.
Читайте також
УкрАгроКонсалт консультує бізнес у проєктах власної енергогенерації
МХП має намір залучити кошти на будівництво молочної ферми у Вінницькій області
Аргентинські фермери не поспішають продавати пшеницю
Україна збільшила виробництво біоетанолу у 2,5 рази
Казахстан планує виробляти авіапаливо SAF з технічних олійних культур
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом