Узбекистан повністю цифровізує процес закупівлі пшениці

У зерновому сезоні 2025 року розрахунки за пшеницю, що закуповується за рахунок державних ресурсів, здійснюватимуться по-новому. Згідно з відповідною ухвалою, АТ «Узбецька республіканська товарно-сировинна біржа» тепер зобов’язана щорічно до 1 червня публікувати на своєму офіційному сайті середню ціну на пшеницю 3 класу, виходячи з цін, що склалися за січень-квітень.
Також з метою підвищення ефективності процесів прийому та розподілу зерна за складами, а також фінансових розрахунків між Фондом, комерційними організаціями та фермерами Державному фонду підтримки сільського господарства дозволено закуповувати пшеницю на договірній основі через інформаційну систему d-xarid.uz.
Згідно з документом, затверджено такі процедури:
• Розміщення (дислокація) складів, що приймають пшеницю на тимчасове зберігання, державні ресурси та насіння врожаю 2025 року.
• Коефіцієнти для визначення ціни на пшеницю, що закуповується до державного резерву у 2025 році за сортами.
• Обсяги яровізації насіннєвої пшениці у холодильних сховищах під урожай 2026 року.
Основною метою цієї постанови є повна цифровізація процесу закупівлі пшениці, забезпечення прозорості та ефективності в галузі, а також зміцнення взаємин між виробниками, заготівельними організаціями та державою на правовій основі.
Читайте також
BLACK SEA OIL TRADE-2025: останній тиждень реєстрації за Раннім тарифом!
Аграрії не поспішають контрактувати новий врожай кукурудзи через низькі ціни
Міжнародні компанії готові інвестувати у збільшення виробництва органічної сої в У...
У Британії заявили про прорив у вивченні геному картоплі
МХП вивів на ринок лінійку рідких комплексних добрив
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом