Урожайність пшениці та ячменю в Україні буде меншою, ніж торік
Валовий збір зернових і зернобобових культур 2025 року очікується на рівні 53,4 млн т, що на 5,1% менше за торішні показники.
Такий прогноз озвучив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Олександр Нечипоренко у коментарі виданню «Експрес».
А середня врожайність, за його словами, буде в межах 50,1 ц/ га, майже як торік.
«При цьому врожайність пшениці буде меншою на 7,8%, ячменю — на 7,1%. Збільшення продуктивності передбачається щодо гречки (на 1,5%) і жита (на 2%)», — додав фахівець.
Він зауважив, що площі під пшеницею та кукурудзою скоротилися на 30% та 25% відповідно.
«Аграрії це певною мірою компенсують, нарощуючи урожайність культур, насамперед завдяки впровадженню інноваційних технологій обробітку полів», — пояснив Олександр Нечипоренко.
За його словами, цьогорічного власного виробництва гречки буде достатньо для внутрішнього споживання.
Читайте також
МЕРКОСУР: ключові драйвери. Що важливо для агро ринку сьогодні?
Йорданія закупила 60 тис. тонн болгарської пшениці на тендері
На Львівщині будують комбікормовий завод та елеватор на 20 тис. тонн
Експорт зернових та олійних культур із Канади скоротився на 2%
У ДАР зупинено приймання заявок на дотації за овець та кіз
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом