Урожай цукрових буряків на 1,6 млн тонн перевищує минулорічний

Українські аграрії зібрали цукрові буряки з 244,6 тис. га (98% площ) і накопали їх 11,57 млн тонн, тоді як торік урожай цукрових буряків становив 9,94 млн тонн. Вищий урожай пояснюється збільшенням посівних площ під культурою, адже врожаність цього року просіла: 473 ц/га проти минулорічних 541,2 ц/га.
За врожайністю цукрових буряків цього року лідирують Львівщина (523,7 ц/га), Хмельниччина (51,3 ц/га) та Тернопільщина (511,5 ц/га), а за валовим збором – Вінниччина (2,483 млн тонн), Хмельниччина (1,555 млн тонн) та Полтавщина (1,298 млн тонн).
На Волині незібраними лишаються ще 11,7% площ, на Полтавщині – 10,8%, на Рівненщині – 5,6% посівів.
«Поточного року через опади на два тижні затрималась посівна кампанія. Проте загалом погодно-кліматичні умови були сприятливими як для сівби, так і для розвитку солодких коренів: було достатньо як світла й тепла, так і кількості опадів», – зазначив в. о. голови правління Національної асоціації цукровиків України («Укрцукор») Назар Михайловин в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
Читайте також
Прогноз ФАО щодо обсягу виробництва пшениці у 2025 році залишається сприятливим
Поточного сезону фермери повертаються до традиційних культур, що дають економічний...
ЄС готовий купувати більше американської сої, щоб зменшити напруженість у відносин...
На Черкащині аграрії засіяли ярими та зернобобовими понад половину від запланованого
ФАО зафіксував зростання цін на зернові, молочну продукцію та м’ясо у квітні
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом