Укрзалізниця та зерновики відмовляться від проведення аукціонів для оренди зерновозів — думка

Укрзализныця жд перевозки логистика

В Україні створять нову платформу для оренди вагонів-зерновозів, відмовившись від проведення англійських аукціонів у системі «Прозорро.Продажі». Новий механізм оренди повинен мати відкриті дані про перевізників та можливість раннього бронювання вантажних перевезень.

Такою думкою поділився експерт ринку логістики, член логістичного комітету ЄБА та радник голови правління «Укрзалізниці» Юрій Щуклін.

Він зазначив, що зростання вартості вагонів УЗ стимулює приватні вагонні парки також підвищувати ціни, що призводить до вимивання оборотних коштів у виробників зерна.

Однією з причин подорожчання оренди зерновозів стало прагнення перевізників, виробників сільгоспкультур та трейдерів виконати усі свої поставки за один календарний місяць. При цьому вони не врахували дії інших сторін та можливих наслідків.

«Виробники, трейдери укладали форвардні контракти на власний розсуд. Кожен запланував на жовтень вивезти максимальні обсяги, і таким чином всі вони запланували понад 6 млн т. До того ж, погода внесла корективи: збиральна кампанія кукурудзи стартувала не 1-го, а 18-го жовтня. І всі вони кинулися вивозити ці обсяги за 10 днів жовтня, що залишилися, а це фізично неможливо виконати», — зазначив Щуклін.

На його думку, ринок залізничних вантажоперевезень потребує чотирьох компонентів:

  • відкритості даних,
  • взаємної відповідальності учасників логістичних процесів,
  • раннього планування перевезень та нового загального майданчика з розподілу провізного,
  • пропускної спроможності та вагонів усіх парків, як «Укрзалізниці», так і приватних.

Нагадаємо, 1 листопада вартість оренди вагонів-зерновозів на аукціоні сягнула 6 тис. грн/добу.

 

Elevatorist.com

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox