Укроліяпром прогнозує рекордне виробництво соняшникової олії у 2021/22 МР
Запаси насіння соняшнику в Україні станом на 1 грудня поточного року зросли майже на 1,727 млн т порівняно з показником на аналогічну дату роком раніше — до 8,221 млн т.
Про це повідомляє асоціація «Укроліяпром» із посиланням на дані Держстату.
При цьому на підприємствах, що вирощують цю олійну, запаси зросли на 1,518 млн т, на підприємствах, що займаються переробкою та зберіганням, — на 207,8 тис. т.
«Ці показники підтверджують наші попередні висновки щодо стримування виробниками продажів насіння соняшнику ОЕЗ-ам, що призводить до неповного завантаження потужностей. Як наслідок, очікуване скорочення виробництва соняшникової олії в Україні за підсумками вересня-грудня 2021/22 МР складе близько 3-5% порівняно з показником аналогічного періоду попереднього сезону», — йдеться у повідомленні.
В «Укроліяпром» уточнили, що за рекордного виробництва насіння соняшника в Україні в 2021 р. (більше 16 млн тонн) очікувалося збільшення виробництва олії соняшникової в першому кварталі сезону-2021/22 понад 10%.
«Проте, асоціація очікує значного нарощування переробки насіння соняшника та виробництва соняшникової олії з початку 2022 р. У 2021/22 МР прогнозується рекордне виробництво соняшникової олії в Україні — понад 7,2 млн т, що на 24,1% перевищить результат минулого сезону. Це прогноз як вітчизняних, так і зарубіжних аналітиків», — йдеться у повідомленні.
Читайте також
BLACK SEA GRAIN.KYIV-2026 – Анонсовано програму!
Ринок ячменю Туреччини 2025/26: імпортна залежність, ціновий тиск і конкуренція
Затори зернових вагонів у напрямку портів Великої Одеси скорочуються — Ткачов
В Індії протести фермерів переросли у масштабний страйк, на який вишло 300 млн людей
Молочний сектор України просить ЄС допомоги через кризу
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом