Україну може очікувати дефіцит добрив у 2022/23 рр — UMF
Наразі найбільш вірогідним сценарієм залишається дефіцит добрив восени 2022 р. і навесні 2023 р. Але він буде менше очікуваного. Визначальною буде роль державної підтримки аграріїв. Адже скорочення дефіциту за рахунок скорочення ділової активності — найгірший з можливих сценаріїв.
Таку думку висловив директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива» (UMF) Сергій Рубан в блозі «Де взяти добрива? Може цього року внесу менше, або Як ринок добрив переживає війну» на Latifundist.com.
За його словами, експерти розходяться в думках про перспективи дефіциту добрив в сезоні 2022-2023 рр..
«З одного боку, очевидним є скорочення пропозиції, як імпортної, так і вітчизняної продукції. Негативні фактори, які впливають на це скорочення не можуть бути ефективно вирішені в середньо терміновій перспективі. З іншого боку, очевидним є також скорочення споживання добрив», — зазначив директор з маркетингу UMF.
Очільник маркетингового відділу UMF додає, що тут мова не лише про прямі втрати посівних площ, техніки і людей в результаті бойових дій. Адже падіння ефективності торгівельних операцій значно скорочує можливості аграрних підприємств отримати нормальне фінансування і сподіватися на достойний прибуток.
«Без державної підтримки агарний сектор може опинитися за межею виживання», — резюмував Сергій Рубан.
Читайте також
Ціни на часник злетіли через брак і вітчизняної, й імпортної продукції
USDA підвищив прогноз виробництва сої, але знизив прогноз урожаю ріпаку у 2024/25 МР
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Експорт зерна перевищив 19 млн тонн
Ціни на кукурудзу різко виросли після суттєвого зниження оцінки світових запасів у...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом