Український ріпак стає дефіцитною культурою для експортерів

В Україні формується дефіцитний ринок ріпаку нового врожаю. Українські трейдери та переробники активізують закупівлі на тлі обмеженої пропозиції та стабільного попиту з Європи.
Про це повідомляють в аналітичному департаменті сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах ВАР.
Поточна ситуація на ринку ріпаку є напруженою, попри святкове затишшя на європейських біржах. Через вихідні на Euronext минулого тижня, торги не демонстрували активності, а ціни залишались у вузькому діапазоні. Проте вже зараз аналітики спостерігають ознаки потенційного зростання.
«Ціни на ріпак нового врожаю наразі коливаються в межах локального рівня 475–480 €/т. У разі подолання цього цінового порогу можливе подальше зростання котирувань до 500–510 €/т», — зазначають аналітики.
На українському ринку ситуація більш динамічна. Умовні ціни на поставку в липні-серпні до портів тримаються в межах 510–515 $/т без ПДВ. Переробники готові платити більше — на рівні 535–545 $/т з ПДВ, подекуди звучать навіть пропозиції 550–560 $/т.
«Незважаючи на обмежену активність на європейських біржах, український ринок демонструє цінове зростання. Основним чинником є дисбаланс між обсягами вже укладених експортних контрактів та фактичними закупівлями: реалізовано продукції на 1,7–1,8 млн тонн, тоді як придбано близько 1,3 млн тонн. Таким чином, ринок нового врожаю залишається дефіцитним, і трейдерам необхідно покрити ще щонайменше 100–500 тис. тонн», — коментують у ПУСК.
Цей дефіцит утримує ціни на високому рівні, і ймовірно, сприятиме їх подальшому зростанню. Погодні ризики, зокрема морози, також відіграють свою роль — аграрії не поспішають укладати форвардні контракти.
Прогнозована сезонна ціна на липень-вересень складає 540–560 $/т на базисі CPT-порт.
«Форвардів буде небагато — аграрії бояться ризиків. Основна торгівля, ймовірно, піде на споті», — підсумовують експерти.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
Як ШІ та цифровізація трансформує агробізнес?
Ціни на кукурудзу в Україні досягли рівня цін на продовольчу пшеницю
У ЄС ціни на агропродукцію зросли, а на засоби виробництва — знизились
Шість українських профтехів отримали сучасну агротехніку завдяки підтримці JICA
ADM закриває завод з переробки сої у США
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом