Український аграрний бізнес не хоче поглиблювати співпрацю з країнами Африки
Український аграрний бізнес не хоче поглиблювати співпрацю з країнами Африки, попри те, що континенту потрібно багато продовольства. Про це йдеться у статті УНІАН.
“Український аграрний бізнес сприймає Африку як неможливий напрямок руху. Там немає прозорості, не працює юридичний захист, багато кримінальних загроз”, – розводить руками Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації.
За його словами, Африка потребує великих обсягів продовольства, але Україна стикається з перешкодами при спробі його постачання.
Козаченко каже, що було вже багато випадків, коли українські компанії створювали виробництва у Африці. Але теж отримували негативний досвід.
Водночас, він підкреслив, що, попри це, потрібно шукати вирішення проблем.
“Вже є досвід ОАЕ, які отримують капітали за афінаж золотих корисних копалин, та Туреччини. Туреччина, до речі, постачає переважно перероблену продукцію – у тому числі борошно. У той час як сама отримує десь 80% пшениці з України”, – наводить він успішні приклади бізнесу у Африці.
Згадує експерт і про Росію, яка агресивно просуває свою аграрну продукцію на цьому континенті.
“Є також досвід росіян, які створили ПВК “Вагнер”, яке супроводжує та контролює постачання з РФ до кінцевого споживача. Якщо імпортер отримав товар, але не розрахувався, то з ним відбуваються жахливі речі”, – підсумував експерт.
Скільки ми експортуємо до Африки
Богдан Духницький з Інституту аграрної економіки додає, що експорт аграрної продукції з України до Африки “є досить нестабільним”.
“Максимальне його значення було досягнуте за підсумками 2021 року – 3,7 мільярда доларів. Але через повномасштабне вторгнення рф на територію України і блокування морських портів ситуація кардинально змінилась. У 2022 році обсяги поставок вітчизняного продовольства до африканських країн знизилися до 1,6 мільярда доларів”, – сказав він.
За словами експерта, відновлення експорту продовольства до Африки почалось у 2024 році і продовжилось минулого року, за результатами якого Україна отримала виручку в розмірі 2,8 мільярда доларів.
Читайте також
Пропустили BLACK SEA GRAIN.KYIV? Отримайте запис та всі матеріали конференції!
Індія та Нова Зеландія підписали торгову угоду
Польський та румунський напрямки – ключові для агроекспорту автотранспортом
Виробництво зерна в Нігерії під тиском витрат, тоді як попит зростає
Аграрії закликають знизити акциз на пальне і скасувати мита на добрива
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом