Українські трейдери намагаються витіснити росіян з єгипетського ринку

Джерело:  Kurkul.com
Египет

Торік агрохолдинг PROMETEY відкрив філію в Єгипті та почав продавати українську агропродукцію місцевим борошномелам і виробникам комбікормів.

Про це йдеться в інтерв’ю голови наглядової ради PROMETEY Рафаеля Горояна «Задача PROMETEY — витіснити росіян з єгипетського ринку», пише Kurkul.com.

«Навесні 2023 року почала погіршуватися ситуація у Босфорі. Російська інспекція всіма наявними засобами затримувала судна, які прямували в українські порти. Тоді чотири великі компанії оголосили дефолт. Уявіть ситуацію: ми з великими труднощами завезли товар у порт, насилу дочекалися судно з Босфору, вже за день-два треба відправляти товар, а судно розвернулося. Виявилося, що пшениця в росії сильно впала в ціні і покупець відмовився від нашого товару. Купив у росіян. Зараз ми з цими компаніями судимося в GAFTA і знаємо, що виграємо», — розповів Рафаель Гороян.

За його словами, щоб уникнути дефолтних контрактів і застрахувати ризики, було прийнято рішення йти в локальні продажі.

«Ось таким чином і народився бізнес в Єгипті. Зараз ми більш ніж 50% продаж здійснюємо в Єгипет», — додав підприємець.

Покупцями української продукції в Єгипті є борошномельні комбінати та комбікормові заводи.

«У нас завершений ланцюг продажів. Тут, в Україні, ми побудували гарні відносини з агровиробниками: в обмін на зерно пропонуємо насіння, ЗЗР та добрива на наших елеваторах Агромаркету. Плюс у нас своя логістика. Тобто ми тут купуємо агропродукцію, перевалюємо через наші елеватори на судна і відправляємо в Єгипет. А вже там продаємо напряму споживачеві», — пояснив трейдер.

Він додав, що основна задача PROMETEY — витіснити росіян з ринку Єгипту.

«Хоча це буде непросто, бо вони багато інвестують в Єгипет — купують підприємства, заходять у переробку борошна та макаронів. Найбільше вони нам заважають по пшениці, олії та шроту соняшниковому. Але наша команда знаходить прогалини і знає, по якій продукції у них дефіцит», — зазначив Рафаель Гороян.

Водночас він додав, що росія все ж залишається найбільшим конкурентом щодо пшениці.

До слова, на останньому тендері державне агентство Єгипту із закупівлі продовольства GASC законтрактувало 770 тис. тонн пшениці. 720 тис. т було російського походження.

Позначки:, , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!