Українська лохина поїхала не через Польщу, а через Румунію
Компанія «Фемелі Гарден», один із провідних виробників органічної лохини в Україні, збирає 1200 т ягоди за сезон. Однак, експорт такої кількості продукції вимагає значних логістичних зусиль, адже одна вантажівка перевозить 16 т лохини насипом або 8–10 т фасованої ягоди. Виробники зіткнулися з серйозною перешкодою — затримками транзиту через Польщу. Про це під час конференції OkAgro 2024 розповів СЕО компанії ТОВ «Фемелі Гарден» Іван Гречківський.
«Поляки бачать нас конкурентами. Українська ягода краща за якістю, ми використовуємо сучасні технології та якісний посадковий матеріал. Польські митники затримують вантажі на 3–4 дні, що є критичним для свіжої ягоди», — пояснив під час конференції керівник компанії.
Через ці труднощі «Фемелі Гарден» змінила логістичний маршрут і почала експортувати через Румунію. Хоча шлях довший, ягоди прибувають до місця призначення на 1–2 дні швидше, а витрати на транспортування знизилися.
«Позитивною новиною для 2025 р. стало введення дозволу на виїзд двох водіїв із вантажами, що покращує ефективність доставки», — додав Іван Гречківський.
Читайте також
росія розпочинає сезон 2026/27 по пшениці на тлі паніки через ситуацію з пальним. ...
В Україні розпочався сезон кавунів нового врожаю
Австралія змінює структуру експорту ріпакового сектору
НІБУЛОН вперше за останні декілька років вийшов на планову врожайність на півдні
Пшениця подорожчала, кукурудза та соя подешевшали у четвер на Чиказькій біржі
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом