Українські аграрії розповіли про плани на 2022 рік — коригування сівозміни та нові технології

сев

Агросезон-2021 виявився досить повчальним для українських аграріїв, тому до 2022 року підготовка відбувається більш ґрунтовно, особливо зважаючи на ситуацію на ринку добрив та ЗЗР. Про це йдеться у матеріалі «Підсумки агросезону 2021: здорожчання ресурсів, ринок землі, результати».

Як розповів Тарас Корнієнко, заступник головного агронома агрогрупи «Агрейн», у сезоні 2022 року робитимуть коригування по групах стиглості гібридів кукурудзи, зробивши акцент на ФАО 280-320. Також компанія планує перехід на strip-till, передусім у Харківській області. Це дасть змогу зекономити на мінеральних добривах, а також оптимізувати технологію в умовах дефіциту вологи.

У 2021 р. компанія зібрала досить непоганий урожай: кукурудзу молотили в межах 11-12 т/га з вологістю 25-26%, соняшник — 3 т/га, озиму пшеницю — 5,9 т/га.

У ТОВ «Захід Агропром» висновки із сезону зробили не лише за товарними посівами, а й за результатами експериментів, які компанія проводить в рамках свого проєкту «Аграрний Полігон». За словами Олега Фурманця, технолога з агрономії компанії, у 2021-му на Рівненщині найбільш вдало спочатку умови складались для озимих культур. У період їх збирання також умови були більш-менш нормальні. А от у період достигання вони потрапили під теплові стреси, попідгорали. Тож і пшениця, і ріпак не сформували того врожаю, якого очікували. Ці культури значно просіли по врожайності відносно потенціалу, які показували. Як зауважив пан Олег, візуально картина була одна, а по факту інша.

На наступний сезон у компанії на основі дослідного проєкту будуть впроваджувати у виробництво певні нововведення. Зокрема, по термінах сівби. За словами Олега Фурманця, сезон 2021 показав, що не варто дивитись на календар, а треба дивитись на умови, на стан поля. Бо зараз клімат змінюється і календарні прив’язки не працюють.

В агрохолдингу A.G.R. Group, власником якого є Місак Хідірян, також загалом результатами року задоволені. Хоч були певні проблеми на деяких площах через погодні умови, зокрема, ранні вересневі заморозки. Сою, наприклад, у заліковій вазі закрили на рівні 2,3-2,35 т/га. Кукурудза в заліковій вазі вийшла по 8,2 т/га, це з урахуванням, що значна частина посівів у Сумській та Чернігівській областях розміщена на піщаних ґрунтах. У південному кластері, на Херсонщині, де сою та кукурудзу вирощували на поливі, показники вищі. Хоч там кукурудза отримала водний стрес.

За його словами, висновки з сезону 2021 в агрохолдингу також зробили. Наприклад, будуть дещо зменшувати ФАО кукурудзи в північних областях, трохи відкоригують сівозміну, зокрема, вводитимуть подекуди соняшник. А також оптимізуватимуть норми висіву та системи живлення на пісках.

 

SuperAgronom.com

Позначки:, , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox