Україна втрачає позиції на світовому ринку олії через непрозорі схеми у портах
Доступ українських експортерів до зернового коридору наразі є несправедливим і неврегульованим. Про це заявив генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук на пресконференції.
«Питання логістики вийшли на перший план у роботі галузі. Неможливість відвантажити вироблену продукцію призводить до необхідності зупиняти заводи. Такого не повинно бути навіть у важких умовах війни в країні», — зазначив він.
За словами експерта, олійно-жирова галузь посідає 30% у структурі українського АПК, 70% у структурі виробництва товарів із доданою вартістю і приносить 15% валютної виручки від усього експорту країни. Традиційно покупцями української олії були Індія і Китай.
«Через плутанину у формуванні так званих квот для експорту сільгосптоварів Україна втрачає свої позиції в Індії», — констатує Капшук.
Голова «Укроліяпром» заявив, що галузева асоціація вимагатиме виділення першочергових квот заводам, розташованим у портах, для експорту олійно-жирової продукції. Вирішити ситуацію може виділення галузі 15 танкерів на місяць, які експортуватимуть продукти, що скупчилися в портах.
Зі свого боку, виконавчий директор групи Allseeds Євгеній Охріменко уточнив, що зараз перевага надається зерну пшениці, кукурудзи, словом, експорту сировини, а не продукції з доданою вартістю.
За його інформацією, наразі у підприємства повністю завантажені портові склади, на яких зберігається продукція і групи компаній Allseeds, і клієнтів, які орендують ці потужності.
«Товари, що накопичилися, мають термін придатності, який значно коротший, ніж у товарів зернової групи. Вони мають оперативно вирушати на експорт», — наголосив він.
Представники галузі звернулися до уряду з вимогою втрутитися в ситуацію і забезпечити рівність усіх портових операторів під час користування портовою інфраструктурою і експорту морем.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Цього року по всій Україні немає навіть 50% оборотності елеваторів — Нікітюк
У Європі накопали більше картоплі попри меншу врожайність
МХП купив дві логістичні компанії
Китай знизив прогноз виробництва кукурудзи на 2024/25 МР
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом