Україна відкриває «гуманітарний коридор» для експорту зерна, але перешкоди залишаються
«Гуманітарний коридор» в Чорному морі дозволить звільнити вантажні судна, які застрягли в українських портах після нещодавнього краху Чорноморської зернової ініціативи, кажуть у Києві. Але є питання щодо того, наскільки дієвим буде це рішення, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на World Economic Forum.
В липні росія вийшла з чорноморської зернової угоди і з тих пір запровадила фактичну блокаду морських шляхів України. Угода дозволила Україні експортувати понад 32 млн тонн кукурудзи, пшениці та інших зернових.
Україна почала реєструвати судна, які планують використовувати гуманітарну смугу, але також надходили повідомлення про те, що російські військові кораблі вели попереджувальний вогонь по вантажним суднам в цьому районі.
«Страховики та їхні допоміжні банки повинні будуть погодитися [на гуманітарний коридор], і вони можуть сказати, що нам не подобаються ризики», – повідомило джерело в страховій галузі.
росія та Україна є двома найбільшими виробниками сільськогосподарської продукції у світі. Міжнародні ціни на пшеницю зросли на 1,6% в липні після провалу Чорноморської угоди, повідомляє ФАО. Це було їх перше місячне зростання за 9 місяців.
москва каже, що приєднається до зернової ініціативи, лише якщо отримає угоду про підтримку експорту власної продовольчої продукції та добрив. Президент Туреччини Таїп Ердоган, який разом з ООН допоміг досягти початкової угоди, каже, що прагне переконати президента росії володимира путіна повторно укласти угоду на переговорах в серпні.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Заблоковані судна «Нібулону» вийшли з портів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом