Україна: сегмент рафінації олії утримує позиції всупереч…

Джерело:  УкрАгроКонсалт
олії
UkrAgroConsult

Автори статей:

Жироолійна галузь України продовжує працювати в умовах війни Росії проти України, підлаштовуючись під реалії поточної ситуації (низький урожай соняшнику, відключення електроенергії, проблеми при реалізації продукції, низька пропускна спроможність «зернового коридору» тощо).

Загальний експорт соняшникової олії за перші чотири місяці 2022/23 МР скоротився на 14%, при цьому відвантаження рафінованої олії зросло на 2,6%.

В поточному сезоні продовжилася тенденція минулого маркетингового року, коли переробна галузь змушена була частково переорієнтуватися з експорту сирої олії на рафінований продукт.

Темпи відвантажень рафінованої олії сповільнилися, проте виглядають досить стабільно. Середньомісячне відвантаження у поточному сезоні дещо вище за минулорічний показник за підсумками 2021/22 МР.

Частка експорту рафінованої олії у загальному експорті знизилася, при цьому залишається другим для України показником – 10,6%.

У структурі географії експорту продовжилося зміцнення позиції країн ЄС. Якщо за підсумками 2021/22 МР на частку ЄС припадало 45%, то за перші чотири місяці поточного сезону показник зріс до 53%. До ТОП-імпортерів увійшла Туреччина, Малайзія та Йорданія.

Перспективи 2022/23 МР у сегменті рафінації залишаються оптимістичними. Якщо щомісячні відвантаження залишатимуться на рівні вище 40 тис. т, що виглядає цілком реально, то Україна зможе збільшити частку експорту рафінованої олії в загальному обсязі до 12%.

Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «ОЛІЯ ПРИЧОРНОМОР’Я» від УкрАгроКонсалт.

Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.

Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.

Позначки:, , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!