Україна розриває дипломатичні відносини з Сирією та запроваджує торговельне ембарго

Джерело:  LB.ua
Сирия

Україна оголосила про розірвання дипломатичних стосунків із Сирією. Причина – визнання останньою так званої “незалежності” тимчасово окупованих Росією Донеччини і Луганщини.

Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ.

Розриву консульських відносин між обома державами не буде. Також Україна розпочинає процедуру запровадження торговельного ембарго щодо Сирії та накладення інших санкцій щодо сирійських юридичних і фізичних осіб.

В МЗС наголосили, що рішуче засуджують рішення Сирії визнати “незалежність” ОРДЛО.

“Наша позиція чітка – ми максимально жорстко реагуємо на будь-які спроби підірвати суверенітет і територіальну цілісність України та захищаємо національні інтереси всіма доступними способами, зокрема і на дипломатичному фронті”, – заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

В МЗСУ підкреслили, що розглядаємо рішення Сирії як недружній акт щодо України, “посягання на її суверенітет та територіальну цілісність, грубе порушення українського законодавства, Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права”.

В міністерстві додали, що визнання ОРДЛО в Сирії зробили на “замовлення своїх кураторів в Кремлі”.

Через злочини режиму Башара Асада проти сирійського народу Україна закрила своє посольство в Дамаску ще в 2016 році. А в 2018 році наказала закрити посольство Сирії в Києві.

Захист інтересів українців у Сирії здійснює українське посольство в Лівані.

Нагадаємо, раніше закордонні ЗМІ повідомляли, що російський балкер Matros Pozynich прибув до Сирії зі значною кількістю зерна, можливо, вкраденого з України.

За даними української розвідки, Росія може вивозити викрадене з України зерно через Середземне море до Сирії, а звідти контрабандою вантаж може постачатися до інших країн Близького Сходу.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox